Jõgeva SK Tähe purustas rivaali

Jõgeva SK Tähe/Olivia esindusmeeskond saalihokis teenis möödunud laupäeval kodusaalis suureskoorilise 10:0 (2:0, 6:0, 2:0) võidu Läti meistrivõistluste esiliiga tippklubi Rubene-1 üle. Viimased olid seni kaotanud turniiril vaid avaringis Tähele 7:8. Nüüdse võiduga suurendas täiseduga jätkav Tähe oma edumaad Rubene ees viiele punktile, millega sisuliselt kindlustati endale Läti esiliiga põhiturniiril esikoht.


 

„See oli meie hooaja parim esitus. Mäng algas suurepäraselt ja meeskond mängis hästi lõpuni välja,“ oli mängust vaimustunud ka meeskonna treener Marko Saksing.
Saksingu sõnul valmistus Jõgeva meeskond selleks kohtumiseks tõsiselt ja kuigi mõned tippmängijad (Sven Uue ja Lauri-Robert Indus) puudusid, oldi mänguks hästi valmis.

Jõgeval õnnestus kõik

„Me saime kohe vedama ja sellega murdsime vastase kindluse. Võib öelda, et meil õnnestus kõik ja sellega lõime tugeva vastase kohe algul kõikuma. Rubene üritas küll kõvasti ega mänginud halvasti, kuid meie meeskonda nad murda ei suutnud. Lisaks tegi meil väravas hiilgavat tööd Rainer Kalde, kes päästis mitmeid sajaprotsendilisi võimalusi. Ta keeraski värava lukku,“ rääkis Saksing.
Samuti tegi veatu mängu kohtumise viimased kümme minutit mänginud Karl Kalm. Saksing arvas, et Rubene meeskonnale sai saatuslikuks pikk mängupaus. „Meil on jaanuaris olnud mitmeid raskeid mänge. Rubene oli aga viimati liigat mänginud enne jõule. Arvan küll, et see neile saatuslikuks saigi.“
Sisuliselt tähendas Tähe võit oma suurima rivaali üle seda, et Läti meistrivõistluste esiliiga põhiturniir on sama hästi kui võidetud. Jõgeva meeskond on kogunud 14-st mängust 41, Rubene-1 36 punkti. Mõlemal jääb mängida veel neli kohtumist. Tabelis kolmandal kohal olev FBK SAC jääb juba valgusaastate kaugusele, kogudes 15-st mängust 26 punkti. Ülikõva on ka Tähe väravatevahe, koguni +91.
Nagu Saksing ütles, mängis meeskond võidumängu väga ühtlaselt. „See ongi just hea märk. Palju oli skoori tegijaid ja kõik andsid endast parima. Meie meeskonna selgroo moodustab praegu lätlaste tandem, kes on väljakul meie noortele nii eeskujuks kui innustajaks.“

Kalde Eesti koondises

Meeskonna parimaks tunnistati Karl Kastan. Resultatiivsuspunkte teenisid Peteris Freimanis 5 (1+4), Ainars Juškevics 4 (4+0), Andreas Õun 2 (1+1), Mathias Einamann 2 (1+1), Margus Rosin 2 (0+2) ning Karl Kastan (0+1), Erki Teder (1+0), Alex Guske (1+0) ja Timo Kotkas (1+0) ühe.
Treener Saksingu sõnul tuleb loota, et viimastes voorudes ja play-off-i eel vigastused kimbutama ei hakka. Eeloleval nädalalõpul mängitakse kodus juba kaks Eesti liiga mängu.
Meeskonna väravavaht Rainer Kalde arvati aga Eesti koondisse ning tema mängib Taanis MM-võistluste valikturniiril.
„Kahju muidugi, et ainult Kalde kuulub meilt Eesti koondise valikusse. Kindlasti vääriks koondisekohta praegu Mathias Einamann, kes on väga heas vormis ja füüsilises konditsioonis. Miks mitte ka Sven Uue. Kahjuks ei käinud aga Eesti koondise treenerid vaatamas ühtegi meie Läti liiga mängu, neil puudub ettekujutus meeste tegelikust vormist,“ nentis Saksing.

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus