Jõgeva SK Tähe purjetab jätkuvalt võidulainel

Jõgeva SK Tähe/Olivia saalihoki esindusmeeskond teenis läinud nädalavahetusel kodusaalis kaks magusat võitu. Võiduga 10:7 (6:3, 1:1, 3:1) FK Madona üle kindlustati laupäeval põhiturniiri võit Läti esiliigas ja pühapäeval alistati Eesti meistrivõistlustel põhirivaal Sparta Team Automaailm I 11:7 (4:3, 4:0, 3:4).

„Rasked mängud olid, kuid saime magusad võidud,“ tunnistas ka meeskonna treener Marko Saksing. „Võib öelda, et meeskonna vorm on play-off-mängude eel tõusul. Oleme juba päris head, aga natuke saab ikka paremaks minna,“ lisas Saksing.
Laupäeval võeti koduhallis täismaja ees vastu Läti meistrivõistluste esiliiga neljas meeskond FK Madona. Teades, et järgmisel päeval ootab ees printsipiaalne kohtumine koduliiga liidri Sparta Team Automaailma esindusmeeskonnaga, andis Saksing paarile põhimehele puhkust. Nii ei mänginud ka väravas Rainer Kalde, vaid hoopis Kevin Tamm ja sai hästi hakkama.

Läti liigas põhiturniir võidetud

Kohtumise algus oli närviline ja Tähe jäi isegi 1:2 kaotusseisu, kuid seda korraks. Siis tõmmati eelkõige lätlaste Peteris Freimanise ja Ainars Juškevicsi vedamisel tuurid üles ning juba avakolmandiku lõpuks polnud kahtlust, kes on parem meeskond. Kolmeväravalist eduseisu, mis esimese kahekümne minutiga saavutati, hoiti lõpuni.
„Ärakukkumist ei olnud ja selle võiduga saime kätte ka põhiturniiri võidu. Nüüd on play-off’is lihtsam, jääme esimeses ringis vabaks,“ selgitas Marko Saksing.
Meeskonna parimaks tunnistati kaitsja Lauri-Robert Indus, kelle arvele kanti kaks väravat. Ainars Juškevics skooris kolmel, meeskonna kapten Mathias Einamann kahel ning Erki Teder, Joel Ekroos ja Peteris Freimanis ühel korral.
Läti esiliigas on SK Tähe/Olivia meeskond kogunud nüüd 16 mänguga 47 punkti. Kaks vooru enne turniiri lõppu edestatakse teisel kohal olevat Rubene-1 meeskonda 8 punktiga.
19 tundi pärast võidukat kohtumist ootas Tähe meeskonda ees mäng Eesti meistrivõistluste liidri Sparta Team Automaailmaga. Juba 25. sekundil viis Joel Ekroos Jõgeva meeskonna kodupubliku suureks rõõmuks 1:0 juhtima. Tallinlased viigistasid, kuid 8. minutil tegi Juškevics seisuks 2:1. Veelkord jõudsid külalised viigini, aga palju muutis mängukäiku Lauri-Robert Induse 16. minutil visatud efektne värav seisuks 3:2.
Sealtpeale hakkas Jõgeva minema oma teed. „Kindlasti oli meil pühapäeval mängida keerulisem, sest eelmise õhtu mäng andis natuke tunda. Sparta tuli mängule puhanult,“ ütles Saksing.

Põhiturniiri võit paistab ka Eestis

Pärast 4:3 võidetud avakolmandikku tegi Tähe otsustava vahespurdi teisel kolmandikul, võites selle 4:0. Seisul 6:3 võttis Sparta meeskonda juhendav endine Jõgeva hokimees Andro Sõber aja maha, kuid ei aidanud seegi. Erilises hoos oli Indus, kes tegi kübaratriki ja kergitas sümboolselt kaabut.
Viimasel kolmandikul seisul 10:5 tekkis Tähe meeskonnal korraks küll mõõnahetk, kui vastased tegid vähem kui kahe minuti jooksul kolm väravat. Lõpuks tuli siiski kindel 11:7 võit.
Saksingu sõnul oli mäng raske ja põnev. „Sparta meeskonnas mängib üheksa Eesti koondislast, kes MM-il mängisid. Meilt oli seal ainult väravavaht. Eks see räägib ka midagi. Üldiselt mängisime väga hästi, kuid üks mõõnaperiood siiski tuli. Medalimängudele mõeldes tuleb kaitsemängu parandada.”
Teist kohtumist järjest valiti meeskonna parimaks Lauri-Robert Indus. Resultatiivsed olid Lauri-Robert Indus 4 (3+1), Peteris Freimanis 5 (3+2), Ainars Juškevics 6 (3+3), Joel Ekroos 3 (1+2), Sven Uue 1 (1+0), Mathias Einamann 2 (0+2) ja Mario Paulus 1 (0+1) punktiga.
Väravas tegi Saksingu sõnul suurepärase mängu Rainer Kalde.
Põhiturniiri juhib hetkel Sparta Team Automaailm 27 punktiga 10 mängust. Jõgeval on teisena 24 punkti 9 mängust. Põhiturniiril on jäänud Tähel veel mängimata EMÜ SK ja Sinimäe meeskonnaga.
„Me peame need mängud normaalajal võitma ja siis oleme võitnud ka meistrivõistluste põhiturniiri. Nii et kuigi pühapäevane võit oli eelkõige põhimõttelist laadi, annaks nüüd reaalseks muutunud põhiturniiri võitmine meile siiski play-off’iks eelise,” rääkis treener Saksing.