Jõgeva SK Tähe meistriliigas taas võidukas

Eesti saalihoki meistriliiga põhiturniiri liider Jõgeva SK Tähe kohtus pühapäeval Tallinnas Kristine spordihallis tabelis neljandal kohal oleva Sparta Team Automaailma meeskonnaga ning võitis 7:4. Jõgeva mängijatest tunnistati parimaks väravavaht Joni Karttunen, Raul Kivi lõi 3 väravat ning Pavel Semenovi arvele jäi 5 söödupunkti.

Juba avakolmandiku lõpuks suutis SK Tähe meeskond saavutada kolmeväravalise eduseisu. Avavärava lõi mängu neljandal minutil Julle Sumen. Kuigi kuuendal minutil viigistas Argo Kungla mänguseisu, ei õnnestunud spartalastel mängu kaua tasakaalus hoida, järgmise minuti jooksul vastasid jõgevalased kahe väravaga. 38 sekundit pärast Argo Kungla tabamust oli resultatiivne Raul Kivi ning veel 12 sekundit hiljem Kaspar Virkus. Kaks minutit enne kolmandiku lõppu lõi Raul Kivi oma teise värava, kolmandik seega 4:1 Jõgevale.

Teisel kolmandikul suutis Sparta Team korraks ka mänguseisu uuesti viigistada, kuid kolmandiku lõpp kuulus Jõgevale. Rasmus Talviste, Kristjan Valgu ja Oliver Savi väravate järel oli 32. minutiks tablool seis 4:4. Perioodi lõpus suutis aga Jõgeva Nikolai Roobi ja Raul Kivi väravatest uuesti 6:4 ette rebida.

Kolmandal kolmandikul löödi vaid üks värav, viimase minuti algul tegi Sven Uue Pavel Semenovi söödust mängu lõppseisuks 7:4.

Sparta Team Automaailma parimaks mängijaks tunnistati Oliver Savi.

Laupäeval peetud kohtumises võitis SK Saku Fortuna koduväljakul TTÜ SK 9:6.

Meistriliiga tabeliseis: 1. Jõgeva SK Tähe 18 punkti (7 mängust), 2. TTÜ SK14 p (8), 3. SK Saku Fortuna 14 p (8), 4. Sparta Team Automaailm 8 p (7), 5. Eesti Maaülikooli SK 3 p (8).

Sel aastal on meistriliigas pidada veel üks kohtumine, 22. detsembril mängivad Tallinnas Sparta Team Automaailm ja Saku Fortuna. Jõgeva SK Tähe järgmised mängud toimuvad juba uuel aastal. 11. jaanuaril kell 18.00 ollakse vastamisi Saku Fortunaga ning täpselt nädal hiljem TTÜ SK-ga, mõlemad mängud peetakse Virtuse spordihallis.

Esiliigas sai SK Tähe II suure võidu

Eesti meistrivõistluste esiliigas mängiv Jõgeva SK Tähe II võistkond alistas laupäeval koduväljakul Tallinna United’i 12:5. Jõgeva mängijatest oli resultatiivseim Sven Uue (4 väravat + 2 söötu), 2 väravat lõid Marko Saksing, Karl-Sander Poll ja Mathias Einamann, ühe Keijo Kalm ja Erki Teder. Mängu parimaks tunnistati Mathias Einamann.

Suurest võidust hoolimata oli kaks kolmandikku mängust tegelikult väga tasavägine. Avakolmandik lõppes seisul 2:2, teisel kolmandikul jäi Jõgeva korraks 2:3 kaotusseisu ning kaugel polnud ka vastaste neljas värav. Õnneks suutsid jõgevalased 27. minutil seisu Marko Saksingu väravast siiski viigistada ning alates teise perioodi lõpust kuulus mäng juba täielikult neile. Jõgeva üheksale järjestikusele väravale suutis United vastata alles mängu viimastel minutitel, kuid siis oli loomulikult juba hilja.

Jõgeva SK Tähe II meeskond on esiliigas 14 punktiga tabeli liider, järgnevad Viimsi Kepp (12 p), Eesti Maaülikooli SK II (8 p) jt.

Tähe II võistkond peab järgmised mängud samuti uuel aastal ja koduses Virtuse hallis. 12. jaanuaril kell 15 on vastaseks Sparta Team Automaailm II ning 19. jaanuaril samal kellaajal Viimsi Kepp.

U11 võistkond on avamängude järel teisel kohal

Möödunud teisipäeval Virtuse spordihallis toimunud mängudega algas U11 vanuseklassi saalihoki Eesti meistrivõistluste põhiturniir. Marko Saksingu juhendatav Jõgeva SK Tähe 03 võistkond võitis kolmest mängust kaks ning on turniiritabelis Tallinna SK Noorus järel teisel kohal.

Möödunud hooajal selles vanuseklassis nii põhiturniiril kui ka kohamängudes kaotuseta jäänud ning Eesti meistritiitli võitnud SK Tähe alistas uue hooaja esimestes mängudes küll Sparta Team Automaailma 5:2 ning Eesti Maaülikooli SK 2:1, kuid jäi kindlalt 1:5 alla SK-le Noorus.

Põhiturniiri resultatiivsemate mängijate edetabelit juhib kolme vooru järel SK Noorus mängija Andrei Stalnov 9 punktiga (7 väravat + 2 söötu), talle järgnevad jõgevalased Sten Siida (4+4) ja Romet Hannula (3+2). Mängus Jõgevaga lõi Stalnov seejuures kõik vastaste 5 väravat.

Tabeli seis: 1. SK Noorus 8 punkti, 2. Jõgeva SK Tähe 6 p, 3. Paide-Järva SHK 4 p, 4. EMÜ SK 3 p, 5. Sparta Team Automaailm 0 p.

Järgmised mängud peab Jõgeva SK Tähe 03 võistkond 22. jaanuaril Tartus, kahel korral kohtutakse Paide-Järva SHK-ga ning korra EMÜ SK-ga.

Naiste liigas kaotas SK Tähe Spartale

Naiste liigas kohtus Jõgeva SK Tähe pühapäeval Sparta Spordiseltsi naiskonnaga ning kaotas 3:6. Kaks väravat lõi Marika Dodjak, ühe Triinu Saluste, söödupunkti said kirja ka Kerttu Klaarman ning mängu parimaks nimetatud Riin Buddell.

Mängu 30. minutiks juhtis Sparta 2:0, seejärel lõi Marika Dodjak aga kaks väravat ning viigiseis püsis 47. minutini. Seejärel lõi aga Sparta kümne minuti jooksul neli väravat ning suutis vaatamata jõgevalaste ühele vastuväravale eduseisu hoida.

Tabeliseis: 1. Eesti Maaülikooli SK 12 p (5 mängust), 2. Sparta Spordiselts 9 p (4), 3. SK Saku Fortuna 3 p (4), 4. Jõgeva SK Tähe 3 p (5).

11. jaanuaril kell 15.00 on Tähe SK naiskonna vastaseks Virtuses Saku Fortuna.