Jõgeva SK Pedja tegi puhta töö

Jõgeva SK Pedja jäähokimeeskond alistas Lõuna-Eesti hokiliiga finaalmängus möödunud kolmapäeval Tartu Lõunakeskuse jäähallis HK Viljandi meeskonna 6:3 ja pälvis liiga võidukarika. Enne seda oli SK Pedja võitnud ülekaalukalt ka põhiturniiri.

Poolfinaalis olid Jõgeva mängijad alistanud Jäämurdjate meeskonna 6:0 ja Viljandi HK oli 4:1 olnud parem Veskioru Pullidest.

Finaalkohtumine algas jõgevalaste rünnakute tähe all. Korra lendas litter Janno Pärna viskest isegi posti, kuid esimene värav lasi end veidi oodata. Vaatamata isegi sellele, et Jõgeval oli kaks korda kasutada arvuline ülekaal.

Kiire edu anti käest

Kui mängitud oli 8.12, võitsid SK Pedja mängijad oma tsoonist lahtiviske. Järgnes kolmekäiguline söödumäng (Jüri Narits – Hannes Pagi – Raul Kivi), mille viimane vormistas väravaks. Skoor oli avatud.

Mänguaega oli tiksunud 12.38, kui Alari Kütt andis mõõdetud söödu Kivile ja viimane tegi juba oma teise värava, seisuks 2:0. Tundus, et mulkide ramm vannub alla. Pedja mängijad paiskusid järjest julgemalt rünnakule ja kaitses jäid read aina hõredamaks. Kuni saabus õudusteminut Jõgeva jaoks.

15.17 unustati oma värava ees täiesti ihuüksi Andri Reiman ja seis oli 2:1. Möödus kõigest 31 sekundit ja tablool põlesid viiginumbrid – 2:2. SK Pedja kaitsetsoon oli nagu läbisõiduhoov. Ja veel 26 sekundit hiljem sahises Jõgeva väravavahi Taavi Viiloli selja taga võrk kolmandat korda. Viljandi juhtis juba 3:2. 67 sekundiga oli mäng pea peale pöördunud.

Õnneks kogusid Jõgeva mehed end raskel hetkel kiiresti, ja kohe varsti (16.53) oli viik taas jalule seatud. Kalmer Lain tegi väravaks Janek Kasela söödu. Vaheajale mindigi 3:3 seisul, olgugi, et pool minutit enne poolaega viskas Hannes Pagi veel ühe litri Viljandi väravasse, kuid kohtunikule see ei meeldinud (väravavahti segati) ja skoor ei muutunud. Pealevisked väravale olid avapoolajal Jõgeva kasuks 11:10.

Vaheajal otsustas peatreener Kaido Poom muuta mängutaktikat ja edaspidi käis jääl vaid kaks viisikut. Sellega muutus mäng veelgi kiiremaks ning lootus, et viljandlased peavad rohkem eksima hakkama, pidas paika.

Kohe avaminutil oli suurepärane võimalus ründeduol Pagi – Kivi, kuid otsustav vise jäi tegemata. Ka Viljandil ei puudunud omad võimalused. SK Pedjal läks raskeks siis, kui Pagi eemaldati kaheks minutiks. Meeskond pidas aga vastu ja kui mänguaega oli tiksunud 27.12, söötis Kivi värava ees Urmo Rohtmetsale ning viimane viskas efektselt värava ülanurka. Jõgeva oli taas 4:3 ette pääsenud.

Surve kandis vilja

Pärast seda pidi Viljandi veelgi rohkem ründama hakkama, kuid kaitse jäi sellevõrra hõredamaks. 31.40 oli kulunud mängu algusest, kui skoori tegi Mihkel Pärs (söödu andis Urmo Rohtmets) ja seis oli 5:3. Jõgeva mänguline ülekaal aina kasvas ning väravavõimalusi tekkis ridamisi.

Kolm minutit hiljem tabas litter õnnetult Mihkel Pärsi nägu ja viimase värava autorile oli mäng sellega tehtud. Ees ootas haiglasõit. See aga Jõgeva mängurütmi segamini ei löönud. 37.44 soleeris hoopis Jüri Narits ning viskas lõppseisuks 6:3. Kuigi Pagi teenis lõpuminutil veel kaheminutilise karistuse, ei muutnud see enam mängu lõplikku tulemust. SK Pedja võitis finaalmängu 6:3 ja pälvis sellega Lõuna-Eesti hokiliiga karika. Võidukarika võttis vastu meeskonna kapten Raimond Poll. Finaalmängus mängisid SK Pedja meeskonnas Taavi Viilol, Ülo Guss, Alari Kütt, Ain Kastan, Tarmo Pütsepp, Jüri Narits, Jüri Narits, Raimond Poll, Margus Noormägi, Raul Kivi, Urmo Rohtmets, Urmas Rohtmets, Kalmer Lain, Janek Kasela, Janno Pärn ja Hannes Pagi. Hooaja jooksul käisid liigaturniiril väljakul veel Rainer Kalde, Rein Udras, Margus Guss, Tiit Lääne, Aimar Misko ja Gunnar Ottenson.

Täiseduga lõppenud hooajal oli SK Pedja meeskonna resultatiivsemad mängijad Jüri Narits 27 (9+18) ja Raul Kivi 25 (16+9) punktiga. Hooajast tervikuna räägime lähiajal pikemalt treener Kaido Poomiga.