Jõgeva SK Noorus 96 langes Lähtel välja veerandfinaalis

Laupäeval toimus Lähtel rahvusvaheline saalijalgpalliturniir SK 10 Premium Cup 2013. Jõgeva SK Noorus 96 meeskond võitis küll alagrupis esikoha, kuid kaotas seejärel veerandfinaalis Tartu SK-le 10 Premium ning sellega oli turniir nende jaoks lõppenud.

“See on jalgpall, karm, aga õiglane,” kommenteeris tulemust Jõgeva jalgpallitreener Igor Orlov. “Teed mängus ühe vea ning ongi kojusõit.”

Alagrupiturniiril sai SK Noorus 96 kaks võitu ja kaks viiki. Alistati JK Järve 2:1 (väravad lõid Jürgen Hiljurand ja Priit Jõeäär) ning Läti klubi FK Olaine 5:2 (Eduard Lehtmets, Jürgen Hiljurand, Andro Lepp, Nikolai Roop ja Priit Jõeäär), viigistati FC Arte’ga 3:3 (Jürgen Hiljurand, Andro Lepp ja Nikolai Roop) ning JK-ga Merkuur 2:2 (Tauno Anvelt). Tabeliseis: 1. SK Noorus 96 8 p, 2. FC Arte 7 p, 3. JK Merkuur 7 p, 4. JK Järve 6 p, 5. FK Olaine 0 p. Teises alagrupis mängis neli meeskonda: 1. Tõrva JK 9 p, 2. FC BTI 6 p, 3. FK Strela 97 (Venemaa) 3 p, 4. SK 10 Premium 0 p.

Veerandfinaalides sai taaskord kinnitust see, et eelnevad tulemused ei loe vähemalt saalijalgpallis mitte midagi. Mõlemas kohtumises, kus olid vastamisi ühe alagrupi võitja ning teisest alagrupist viimasena edasipääsenu, lahkus väljakult kaotajana just alagrupi võitja. SK Noorus 96 kaotas SK-le 10 Premium 0:1 ning Tõrva sama tulemusega Kohtla-Järvele.

Turniiri finaali jõudsid SK 10 Premium ning FC BTI. Igor Orlovi sõnul oli 10 Premiumi mängupilt küll parem kui vastastel, kuid võitu võtta nad siiski ei suutnud, FC BTI võitis 3:2.

Paremusjärjestus: 1. FC BTI, 2. SK 10 Premium, 3. FC Arte, 4. JK Järve, 5.-8. SK Noorus 96, FK Strela 97, JK Merkuur, Tõrva JK, 9. FK Olaine. Turniiri parimaks mängijaks tunnistati Ergo Eessaar (SK 10 Premium), parimaks väravavahiks Sergei Zadniprjanets (FC BTI), edukaim väravakütt oli 10 tabamusega Erik Grigorjev (FC BTI).