Jõgeva SK Noorus-96 jättis Noorus Cup’i võidu koju

Laupäeval Virtuse spordihallis peetud saalijalgpalliturniiril Noorus Cup saavutas esikoha Jõgeva SK Noorus 96 esindusmeeskond. Finaalis alistati FC Paide U19 võistkond tulemusega 3:1.

Võiduka turniiri võttis SK Noorus 96 treener Igor Orlov kokku nii: turniir oli üle keskmise tasemega. “Võistkondade tase oli võrdne, kõik meeskonnad oleks võinud võita kõiki ning iga võistkond oleks võinud saada koha esimesest kaheksandani.”

Mitmes osalenud võistkonnas tegid seejuures kaasa ka Eesti meistriliiga ja rahvuskoondise kogemusega pallurid, näiteks Kaido Koppel ja Jüri Jevdokimov, omanimelise jalgpallikooli meeskonnas käis väljakul ka 157 korda Eesti rahvuskoondise eest mänginud Martin Reim. “Nende taset oli mõnus vaadata,” ütles treener.

Orlovi sõnul üllatas teda osalenud meeskondadest kõige rohkem jõgevalaste finaalivastane, FC Paide U19 meeskond. “Seal olid väga huvitavad noored mängijad, keda ka juba Eesti koondisesse kutsutakse,” ütles Igor Orlov. Kui finaalis suutis Jõgeva Paide alistada, siis päeva kõige esimeses alagrupimängus jäädi neile 1:2 alla. Finaalis sai otsustavaks see, et Jõgeva suutis neutraliseerida paidelaste suurima väravaküti Karel Seire. Mitmes varasemas mängus kaks kuni neli väravat löönud Seire pidi finaalis leppima vaid ühe tabamusega.

“Karel Seire on hästi tugeva vasaku jala löögiga,” ütles Igor Orlov. “Eestis on see väga haruldane, Martin Reimi ja teiste treenerite arvates ei olegi Eestis kellelgi teisel nii tugevat vasakut jalga.”

Võitnud Jõgeva meeskonna parimaks tunnistati Priit Jõeäär, kogu turniiri parimaks mängijaks aga Mairo Tikerberi. Turniiri parimaks väravavahiks nimetati Karli Kütt ning kõige resultatiivsem mängija oli Karel Seire, kes lõi 11 väravat.

Turniiri toetasid Jõgeva linn ja Jõgeva vald.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus