Jõgeva SK Noorus-96 avas võiduarve

Eesti jalgpallimeistrivõistluste teise liiga turniiril neljateistkümne mängu järel võiduta olnud Jõgeva SK Noorus-96 on viimastes kohtumistes alistanud koduväljakul järjest kolm vastast ning tõusnud võidupunktide toel tabelis 11. kohale.

Hooaja esimese võidu võttis Noorus-96 15. augustil, kui Lasnamäe FC Ajax alistati 3:1. Jõgevalastest tegid skoori Mairo Tikerberi, Nikolai Roop ja 11 meetri karistuslöögi realiseerinud Eduard Lehtmets.

Nädal hiljem mängiti tulemusega 2:1 üle mitme esiliiga mängijaga tugevdatud Tallinna FC Levadia III meeskond. Kristjan Kuldmäe avaväravale vastas omapoolse tabamusega esiliigas tänavu viis väravat löönud Mart Paul Preiman, kuid teise poolaja algul viis Priit Jõeäär väljakuperemehed taas ette ning eduseisu suudeti hoida lõpuvileni.

Eriti magusa võidu said jõgevalased aga teisipäeva õhtul, kui kordamisele läks augusti algul sarnaste helesiniste särkide tõttu kohtuniku otsusel ära jäänud kohtumine mullu meistriliigas mänginud Jõhvi FC Lokomotiviga. Noorus-96 näitas hooaja parimat mängu ning alistas seekord õnneks punastes särkides platsile tulnud Lokomotivi 3:0. Kristjan Kuldmägi avas skoori kohtumise 38. minutil ja 83. minutil suurendas Mairo Tikerberi kodumeeskonna edu juba kaheväravaliseks. Kogu kohtumise väga jõuliselt tegutsenud ja mitu kollast kaarti teeninud Jõhvi meeskond jäi seejärel vähemusse: kohtunik Riivo Stoltsi tõuganud Sergei Bazjukin teenis vägivaldse käitumise eest punase kaardi. Viimastel minutitel teenisid jõgevalased veel ka 11 meetri karistuslöögi, mille realiseeris Mairo Tikerberi.

17 vooruga 13 punkti kogunud Noorus-96 edestab nüüd turniiritabelis kolme meeskonda: Levadial on 12, Ajaxil 9 ning Tallinna Legionil 7 punkti. Tabeli tipus on Tartu Welco 41 punktiga, Paidel on kaks ning Luunjal kolm punkti vähem.

Suvisest pikast kodumängude seeriast on jõgevalastel pidada jäänud veel kaks kohtumist: laupäeval kell 14 kohtutakse Jõgeva aleviku staadionil Tallinna JK-ga Piraaja, 5. septembril kell 12 minnakse aga vastamisi Tabasalu JK-ga Charma.