Jõgeva SK Noorus-96 alustab laupäeval uut hooaega

Kahel viimasel hooajal Eesti jalgpallimeistrivõistluste teise liiga turniiril mänginud ning mullu ida-põhjatsoonis üheksanda koha saanud Jõgeva SK Noorus-96 alustab juba sel laupäeval uut hooaega. Treener Igor Orlovi sõnul on Nooruse eesmärgiks jõuda hooaja lõpuks viie parema hulka.


 

Kohe avavoorus on Noorus-96 vastamisi tsooniturniiri ilmselt kõige tugevama meeskonnaga. Ahtme gümnaasiumi kunstmuruväljakul laupäeval kell 15 algavas mängus on maakonna esindusmeeskonna vastaseks möödunud aastal meistriliigas mänginud Jõhvi FC Lokomotiv. Mullu Premium Liigas üheksanda koha saanud Lokomotiv kaotas sügisel üleminekumängudes napilt Viljandi JK-le Tulevik. Mõlemad üleminekumängud lõppesid viigiliselt, Viljandis 0:0 ja Ahtmes 1:1, kuid tänu võõrsil löödud väravale pääses kõrgemasse seltskonda Viljandi meeskond. Sportlike tulemuste alusel omas Lokomotiv küll õigust mängida tänavu esiliigas, kuid mingitel põhjustel loobus klubi nii sellest kui ka järgnevalt pakutud võimalusest mängida esiliiga B-turniiril ja valis oma uueks alguseks teise liiga ida/põhjatsooni. 

Mängida tuleb kõigiga

Eelmise hooajaga võrreldes on Jõhvi FC Lokomotivi koosseis loomulikult suures osas muutunud, kuid eelmisel hooajal mänginud meestest jäi klubile siiski truuks viis põhikoosseisu mängijat. Lokomotivis mänginud Maksim Bazjukini, Andrei Jõgi, Deniss Kulikovi, Aleksei Matrossovi ja Dmitri Smirnovi arvele kogunes mullu ligi kolmandik meeskonna poolt meistriliigas löödud väravatest. Eksootikat lisab Jõhvi meeskonnale mulluse hooaja esimesel poolel Narva Transi esindanud Elevandiluuranniku pallur Bi Sehi Elysee Irie.

“Mängida tuleb kõigiga ning kaotada pole meil midagi,” lausus Jõgeva SK Noorus-96 treener Igor Orlov.

Noorus-96 alustab uut hooaega suurelt osalt varasematest hooaegadest tuttavate mängijatega. Noorust esindavad endiselt väravavahid Rauno Pristavka ja Timo Limberg ning mängijad Tauno Anvelt, Jürgen Hiljurand, Vladimir Ingver, Sten Juhanson, Priit Jõeäär, Mihkel Kukk, Kristjan Kuldmägi, Andro Lepp, Eduard Lehtmets, Eigo Loorius, Asso Nettan, Rauno Pikver, Reio Praats, Kaarel Põldma, Nikolai Roop, Meelis Seemann ja Andrei Zevakin. 

Vähem treeningkohtumisi

Põhikoosseisu mängijatest on lahkunud möödunud aastal teise liiga ida-põhjatsooni edukaimaks väravakütiks tõusnud Mairo Tikerberi, kes mängib nüüd laenulepingu alusel esiliiga madalamal tasemel debüteerivas Raasiku FC Jokeris. Uute mängijatena on Noorusega aga liitunud mitmed kogenud pallurid – 29-aastane Mikk Lõhmus, Põltsamaal jalgpalluriteed alustanud 32-aastane Jaanus Listra ning kaks rohkem saalihokimängijana tuntust kogunud meest – 32-aastane Eesti koondislane Raul Kivi ning 25-aastane Rainer Kalde.

Möödunud hooaja algusega võrreldes on Noorus-96 saanud pidada vähem treeningkohtumisi. “Paar mängu oleme saanud väljas pidada, samas mängiti ettevalmistaval perioodil rohkem siseturniire,” ütles Igor Orlov. Eelmisel nädalavahetusel oli Noorus-96-l plaanis mängida Valgas kunstmuruväljakul peetaval turniiril, kuid mitmete mängijate haigestumise tõttu tuli neil sõidust loobuda. 

Abijõudu on Noorusel võimalik tänavu saada ka oma duubelmeeskonnast, neljandas liigas mängimist alustavast meeskonnast FC Jõgeva Wolves. “Kui poisid vastavale tasemele jõuavad, proovime neid ka teise liiga mängudes,” lausus Igor Orlov. “Viies kevadringi ja viies sügisringi mängus saaksime kasutada seitset nende mängijat, kes on meie klubi kasvandikud. Ühes mängus ei tohi aga samas kasutada rohkem kui viit duubelmeeskonna jalgpallurit.”

Jõgeva FC Noorus-96 peab ka sel hooajal oma kodumängud Jõgeva aleviku staadionil, varasemaga võrreldes muutuvad aga mänguajad. Kui varem toimusid Nooruse kodumängud põhiliselt pühapäeviti, siis nüüd peetakse neid laupäeviti, algusega kell 12. Mõned suvised mängud on aga planeeritud ka laupäevaõhtusele ajale, sealhulgas 1. augustil peetav mäng Jõhvi Lokomotiviga, mis algab kell 19. 

Fännid saavad kaasa elada

Nooruse duubelmeeskond, neljanda liiga turniiril debüteeriv FC Jõgeva Wolves peab oma esimese meistrivõistluste mängu küll alles 10. mail, kuid juba 6. aprillil on noortel Jõgeva jalgpalluritel esimene tõsine mäng, kui Tallinnas Sportland Arenal mängitakse madalamate liigade meeskondade jaoks ellu kutsutud väikeste karikavõistluste avaringi kohtumine JK-ga Retro. Kolmandas liigas mängiva meeskonna selle hooaja koosseis on veel avaldamata, kuid möödunud aastal, kui oma tsooniturniiril lõpetati kolmanda kohaga, mängisid klubi eest mitmedki endisaegsed Eesti jalgpallitipud – näiteks Indrek Zelinski, Andrei Stepanov, Dmitri Skiperski, Indro Olumets, Jevgeni Novikov, Teet Allas ja teised, samuti on mängijatena selle klubi nimekirjas tuntud treenerid Tarmo Rüütli ja Janno Kivisild.

“Loosiga ei vedanud, saime ühe kõige raskematest vastastest,” ütles klubi eestvedaja Kervin Kull. “Arvestades seda, et kaheksakümnest väikestel karikavõistlustel osalevast klubist viiskümmend said otse teise ringi, siis kohe üldse ei vedanud.”

6. aprillil kell 19 algavat klubi ajaloo esimest ametlikku mängu on võimalik vaatama minna ka Jõgeva jalgpallihuvilistel. “Plaanime mängule minna suure viiekümnekohalise bussiga,” ütles Kervin Kull. “Ootame meiega kaasa sõitma ja mängu vaatama ka meie poolehoidjaid, mäng saab olema raske ja tore oleks platsiäärset toetust tunda.”

 Kervin Kull palub huvilistel ühendust võtta aadressil info@fcwolves.ee. “Reis maksab kokku vahemikus 10-13 eurot, olenevalt tulijate arvust,” lausus ta. “Palun oma soovist teada anda niipea kui võimalik.” 

MATI ALEV

Teise liiga ida-põhjatsooni meeskonnad:

Lasnamäe FC Ajax

Kuusalu JK Rada

JK Luunja

Tallinna JK Dünamo

Jõgeva SK Noorus-96

Võru JK

Paide Linnameeskond II

Jõhvi FC Lokomotiv.

Tallinn C.F.

Tallinna FC Levadia III

Tallinna JK Piraaja

Tabasalu JK Charma

Tartu JK Welco Elekter

Tallinna JK Legion

blog comments powered by Disqus