Jõgeva Seemnekeskusel on stabiilne turg

Jõgeva Sordiaretuse Instituudi koosseisu  kuuluv Jõgeva Seemekeskus paljundab 16 põllukultuuri seemet ja müüb seda põllumajandusettevõtetele.  Püsivate lepingupartnerite olemasolu kindlustab keskusele stabiilse turu.

Jõgeva Seemnekeskus paljundab kõige rohkem teravilja-, piisavalt ka rüpsi ja rapsi ning väiksemal määral heinaseemet. Juhataja Gunnar Kolli sõnul turustatakse märkimisväärne kogus seemet tuntud põllumajandusfirmadele Baltic Agro AS (endine Kemira GrowHow), Farm Plant  Eesti AS ja Konekesko Eesti AS (endine Kesko Agro) ning samuti mitmetele põllumajandusettevõtetele ja taludele. Talirüpsi seemet realiseeritakse ka Soome. Gunnar Koll märkis, et eriti suur on nõudlus just Jõgeva Sordiaretuse Instituudis aretatud teraviljaseemnele. “Sageli soovitakse osta näieks Hans ja Ivi Küütsi aretatud tuntud odrasorti `Anni` ja ka uut odrasorti `Viire`, mille on aretanud Ülle Tamm. Populaarsed on ka suvinisud `Vinjett` ja `Trappe`, mille esindajaks Jõgeva spordiaretuse Instituut,” rääkis Gunnar Koll.

“Kokku realiseerime aastas 1500 kuni 2000 tonni sertifitseeritud seemet. Üldse on Eestis ligi 150 litsentseeritud seemekasvatajat ja aastane seemnevajadus 12 000 tonni,” lisas  ta.

Jõgeva Seemnekeskuse põllumaad paiknevad Jõgeva aleviku ümbruses, Aidus ja Kuremaal.

“Meil endal on maad 180 hektarit ja ülejäänud on rendimaa,”  ütles Gunnar Koll, kelle sõnul saab seemnekeskuses tööd üheksa inimest.

Viimastel aastatel on renoveeritud Jõgeva Seemekeskuse tootmishooneid ja uuendatud masinaparki.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus