Jõgeva sai tänavu kaks aasta õpetajat

Neljapäeval Jõgeva kultuurikeskuses peetud pidulikul koosviibimisel  kuulutati tänavusteks Jõgeva linna aasta õpetajateks  üldhariduskoolide arvestuses  Jõgeva gümnaasiumi ja Jõgeva ühisgümnaasiumi õppealajuhatajad Astra Pern ja Imbi Sildnik, kes on erialalt matemaatika ja inglise keele õpetajad. Erandlikult kahte pedagoogi tunnustades otsustas  aunimetuse saajad  välja valiv komisjon  avaldada ühtlasi lugupidamist linna mõlemale gümnaasiumile.  

Positiivne tähelepanu mõlema kooli õpetajatele

Lasteaiaõpetajatest sai aasta õpetajaks lasteaias “Rohutirts”  töötav Pille Kibal ja huvikoolide õpetajatest Jõgeva muusikakooli tantsuõpetaja Ave Lääne.

Kolmekümne kuue aastase staažiga pedagoog Astra Pern kinnitas, et  tunnustuse jõudmine nii Jõgeva gümnaasiumisse kui ühisgümnaasiumisse  on õiglane ja rõõmustav.

Mõlemad koolid on positiivse tähelepanu osutamise auga välja teeninud,”  ütles ta. Imbi Sildnik peab Jõgeva  aasta õpetajate nimetamist kodulinna kahest gümnaasiumist  väärikaks punktipanemiseks  senisele koolikorraldusele, sest tuleva aasta sügisest avatakse põhikool ja riigigümnaasium.

Loodan, et kodulinna  jääb püsima hea hariduskeskkond  töökate  ja nutikate õpilastega ning pühendud  pedagoogidega.  Mõistagi tuleb muudatustega harjuda. Näiteks sai  õpilane praeguseni soovi korral ühest gümnaasiumist teise minna.  Edaspidi hakkavad  kõik esimese kuni üheksanda klassi lapsed õppima samas põhikoolis.”

Astra Pern on Valga I keskkooli ja Imbi Sildnik Rakvere I keskkooli vilistlane. Mõlemas koolis õpetati ka valikainena pedagoogikat. Perni paelub tema enda sõnul matemaatika õpetamises  kõige enam  konkreetsus ja täpsus. “Tunnen, et  need omadused on ka minus kui isiksuses ja püüan neid arendada õpilastes,” ütles ta.

Imbi Sildnik keskendub õppealajuhataja tööle, tema eestvedamisel valmivad õppekavad, hindamisjuhendid ja kooli sisekorrareeglid. Saksa keele tunde ta praegu ei anna. “Õpilastega püüan aga piisavalt palju suhelda. Pean  oluliseks“Õppealajuhatajana sekkub Imbi Sildnik võimalikult vähe õpetajate igapäevatöösse, julgustab ise otsustama ja tegutsema, suhtub meisse kui professionaalidesse,” tõdes Jõgeva ühisgümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja Rainer Võsaste.  Sama ala pedagoog Jõgeva gümnaasiumist Viktor Nõmm nimetas õppealajuhataja Astra Perni väga heaks ülemuseks, kes  igati ka sporditegemist soosib . “Kui tema poole pöördud, leiad alati mõistmist.”  

Õpetaja kiusamisevabast lasteaiast

Lasteaiapedagoogidest pälvis aunimetuse lasteaia “Rohutirts” õpetaja Pille Kibal, kes osaleb oma rühma laste, lastevanemate ja töötajatega  MTÜ Lastekaitse Liit projektis “Kiusamisest vaba  lasteaed”.

““Rohutirts” on Jõgevamaal  esimene lasteaed, kus asuti tegelema projektiga  “Kiusamisest vabaks”, pidades silmas  nii vaimset kui ka füüsilist poolt. Tahame, et lapsedki lasteaiakaaslaste kiusamist märgates sekkuma hakkaksid, kas siis õpetajale teada andes  või ise kiusajat sõnaliselt korrale kutsudes. Propageerime keskkonda, millega käivad tutvumas ka kolleegid teistest lasteaedadest ja ka lapsevanemad,” ütles ta.

Pille Kibal töötab lasetaiaõpetajana 1988. aastast. “Läksin oma ema Leili jälgedes. Käisin tal Pärnumaal Koonga lasteaias abiks ja otsustasin ka ise Tallinna Pedagoogilises Instituudis sama ala õppida.  Ema on tänaseni  lasteaiaõpetaja ja me vahetame sageli kogemusi. Mõistagi eeldab õpetajatöö lasteaias alati head tuju. Mul pole seda vist vaja näidelda olnudki. Olengi pidevalt  rõõmsameelne,” lausus Pille Kibal.  

Tantsud Ave Läänega    

Huvikoolide Aasta õpetajaks valiti Jõgeva muusikakooli tantsuõpetaja Ave Lääne, kelle juhendamisel tantsivad lapsed alates kuuendast eluaastast. “Need on tüdrukud. Poisse  pole kahjuks tantsurühmadesse tulnud, kuigi nad on oodatud.”  Viljandi Kultuuriakadeemias tantsukunsti eriala lõpetanud Ave Lääne märkis, et aasta õpetajaks kuulutamisega kaasnenud emotsioone võiks võrrelda tantsuga “Rõõmusõõr”, mis on valminud peagi toimuvaks uute tantsude konkursiks.

“Tantsude õpetamisel on kõige olulisem huvi tekitada, arvestada õpilaste soove ning eripära. Iga hooaeg algabki meil selleteemalise aruteluga, kus selgitame välja vastastikused ootused,” ütles Lääne, kes ise Jõgeval sündinud ja kasvanud.     

Praegu pühendub Ave Lääne pisitütre kasvatamisele, kuid pole ka tantsuõpetamist päriselt kõrvale jätnud.

“Heade pedagoogide hulgast parimaid  on olnud  alati raske välja valida. Nii tulid ka tänavused otsused pärast põhjalikku mõtlemist. Aunimetuse andmine kahele üldhariduskooli õpetajale oli aga meie üksmeelne otsus. Linnavalitsus kiitis heaks mõtte aasta õpetajatele<span style=”mso-spacerun: yes”>  rahaline preemia anda,” ütles tunnustuste jagamisega tegelenud komisjoni esimees Jõgeva abilinnapea Mihkel Kübar.

“Õpetaja jaoks on ühed tähtsamad omadused vastutustunne ja avar silmaring, mis peab ulatuma üle Hiina müüri ja kaugete meredeni,” ütles  Jõgeva kultuurikeskuses peetud tunnustamisõhtul pedagoogidele tänusõnu lausunud Jõgeva linnapea Kalmer Lain.

Maakonnakeskuse õpetajaid tervitanud maavanem Viktor Svjatõšev märkis, et õpetajatöösse on koondatud väga palju erinevaid tahke: tegemised ja unistused, rõõm ja vahel ka nukrus, elutarkus ja entusiasm.

Tunnustamisõhtu kultuuriprogrammi sisustasid Jaanus Nõgisto ja Jaak Tuksam ning mitmekülgne loomeinimene Vladislav Koržets, kes ka oma luuletusi luges.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus