Jõgeva saab uue toidupoe

Arhitekt Anne Örd ütles Vooremaale, et T-Marketi projekt on tegelikult alles esimeses järgus. ?On algatatud planeering ja kinnistute omanikule on edastatud lammutusprojekti projekteerimistingimused,? rääkis Örd.

Kõnealusel maa-alal on praegu veel püsti kaks maja, aadresskohtadega Suur 19 ja Suur 21. Mõlema kinnistu omanik on nüüd kinnisturaamatu järgi VP Market OÜ, kelle avalike suhete juht Erkki Erilaid kinnitas Vooremaale, et T-Market ei karda tulla teiste kaupluste vahetusse lähedusse. ?Me pole seni üheski linnas hätta jäänud, sest hoiame hinnad madalad,? lubas Erilaid.

Planeering kinnitatakse sügisel

Eelmisel neljapäeval leidis Jõgeva linnavalitsuses aset detailplaneeringu avalik tutvustus, kuhu olid kutsustud tööde planeerija ja naaberkruntide esindajad. Jõgeva abilinnapea Aare Olgo sõnul toimus arutelu viisakalt, kusjuures naabrid ei esitanud mingeid erilisi proteste ega vastuväiteid. Aadressil Pargi 6a asuva kortermaja ühistu esimees avaldas küll soovi, et nende krundiga külgnev piirdeaed võiks tulla kõrgem, et inimestel säiliks privaatsus.

Koosolekul kohal olnud VP Marketi esindaja Valeeri Talsi teatas avalike suhete juhi Erilaiu kaudu, et kõikide arvamust arvestatakse ja mingeid probleeme pole.

Erilaid kinnitas, et loomulikult kuulub korraliku kaupluse juurde ka korralik kiviparketist kõnnitee. Samas rõhutas Erilaid, et detailplaneering kinnitatakse tõenäoliselt alles sügisel ja kõikide nüansside peale pole veel mõeldud ning kõik eskiisid pole valmis ka. ?Meie koostöö Jõgeva linnavalitsusega kestab ja kindlasti näitame neile eskiise töö käigus,? lausus Erilaid. 

Kuigi kauplus on Jõgeva mõistes küllalt suur, on 730 ruutmeetrit müügipinda T-Marketi jaoks tavaline. ?See on rohkem neile mõeldud, kes käivad jala,? arvab Erilaid, et mingeid hiigelparklaid nende poe juurde ei tule. Kõnealused krundid ostis VP Market seetõttu, et nad olid mõistliku hinnaga müügis.

Abilinnapea Aare Olgo sõnul kõnealune piirkond Suurel tänaval tervikuna miljööväärtuslik ei ole. ?Kaitse all on vaid üksikud majad,? ütles Olgo. Rajatava hoone fassaadijoonist pole linnavalitsus veel näinud, see peaks esitatama järgmises etapis. ?Kindlasti ei luba me kasutada plekki,? kinnitas arhitekt Anne Örd.

Vanad puud jäävad alles

Olgo rõhutas, et kogu protsess on avalik ja vastuvõetud detailplaneering riputatakse kõikidele tutvumiseks välja nii linnakantseleisse kui raamatukokku. Pahatihti aga juhtub, et mõne objekti arutelul, mis on varem Vooremaas välja kuulutatud, istuvad abilinnapea ja linnaarhitekt koos planeerijaga vaid kolmekesi, sest linnakodanikel puudub linnaruumis toimuvate muudatuste vastu elementaarne huvi. Olgo paneb jõgevlastele südamele linna sündmustega kaasas käia ja kodulinnas toimuvast rohkem hoolida. ?Konstruktiivne kriitika saab alati arvesse võetud, kuid kõik vastuväited, mis ühele või teisele planeeringule tehakse, peavad olema põhjendatud,? kinnitas abilinnapea.

Jõgeva jaoks on suur võit juba seegi, et uus pood pakub töökohti  35?38 inimesele. Säilivad ka vanad puud Suurel tänaval.

1992. aastast tegutsev UAB VP Market on Baltimaade kaubandusvõrgu suurim toiduainete ja tööstuskaupade jaemüügioperaator. Eestis on VP Marketi käes 6% jaekaubandusturust. T-Marketi keti kauplusi on Eestis praegu 27,  tänavu on neid juurde tulemas13-14.

Erilaid lisas, et uuendusena tegeletakse praegu nimevahetusega ja suve lõpuks pole Eestisse jäänud ühtegi T-Marketit. ?Kõikide meie keti kaupluste uueks nimeks on Maxima X, mis tähistab kuni 1000 ruutmeetrise müügipinnaga lähikauplust. Aasta lõpuks lisanduvad Eestisse ka esimesed Maxima XX kauplused, mis tähistavad 1000-5000 ruutmeetrist klassikalist supermarketit. Hoolimata nimemuutusest meie hinnad ja kaubavalik ei muutu,? lubas Erilaid.

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus