Jõgeva RAMM maadlejad on 24 tundi maadlusmatil

Jõgeva spordikeskuses Virtus algas eile pärastlõunal 7.‒17aastastel maadlejatel kakskümmend neli tundi kestev laager, mille raames on kavas neli treeningut, öötrenn, hommikuvõimlemine ning maadlusvideod ja filmid.


„Oleme kunagi enne ka proovinud, kaks aastat tagasi ja see oli selline äkiline uitmõte, et teeks nüüd jälle, prooviks. Ja eks ta siis nüüd niimoodi on, et panime kolm päeva tagasi lastele kuulutuse üles ja kuna praegu on peaaegu pooled siin, kakskümmend üheksa on meid, siis on hästi,“ rääkis Jõgeva RAMM klubi treener ja maadleja Aimur Säärits, kelle sõnul on laagris Jõgeva Ramm klubi õpilased, üks poiss on ka Tartust.

Valmistumine meistrivõistlusteks

„Pühadele jäid sellised päevad, kus me ei saanud trenni teha, olid pikad pühad ning siis tuli mõte, et äkki teeme trenni tagantjärgi ja võib-olla ka natukene ette. Aga selline emotsionaalne pool on kõige tähtsam, et olla ühe meeskonna liige ja kindlasti see osa, et saad öösel mati peale magama jääda, ei pea koju minema. See osa on vast kõige tähtsam, et kui sööd koos suppi ja koos ööbid, siis järelikult oledki juba natukene nagu pere, ja eks me taotlemegi seda, et oleksime üks suur korralik maadluspere,“ arvas Säärits.

Treeneri sõnul on kahekümne nelja tunni jooksul plaanis teha neli pooleteist kuni kahetunnist treeningut, öötreening nendele, kes magada ei taha ning kindlasti ka hommikuvõimlemine ja maadlusvideode vaatamine. „Mõni tuleb juba siia väriseva mõttega, et ei ole kunagi laagris olnudki ja ema-isa juurest eemal ööbinud – ta saab juba sellest tugevamaks. Aga oleme ka selleks valmis, et võib-olla mõni tahab õhtul koju,“ lisas Aimur, kes arvab, et laagrist lahkudes on kõik veidi tugevamad ja paremad.

„Jaanuaris on meil juba esimesed Eesti meistrivõistlused. Täna saab veel kõva koormust teha, et need, kes meistrivõistlusteks valmistuvad, siis praegu on hea põhja laduda ja tugevalt teha ning siis on viimased trennid natukene kergemad,“ lausus treener, kelle sõnul on tegelikult jaanuarist maikuuni kõikidel nädalavahetustel võistlused.

Plaanis on veel 24-tunniseid trenne

Kuigi maadlusmatil olid peamiselt poisid, oli näha ka paari tüdrukut. „Tüdrukutega on asi keeruline, on küll palju häid tüdrukuid, aga mingi vanusel, kui siht ei ole päris kindel, siis nad ikka vajuvad ära. Meil on ka paar päris head tüdrukut ära lõpetanud, kes on Euroopa meistrivõistlustelt medalid saanud, kuid lihtsalt ei ole rohkem seda motivatsiooni. Aga meil on lahendus, et minu tütar Kätri-Avelin annab treeningut ja õpib ülikoolis kehakultuuris spordiõpetajaks, nii et eks siis elu näitab, kui ta kooli ära lõpetab, äkki on abiline,“ loodab Aimur.

Sääritsa sõnul on mõte teha 24 tunnist laagrit veel. „Võiks üle Eesti kutsuda kokku ja tehagi niimoodi, et nonstop vahetustega trenn käib kogu aeg ja kõrval saalis saaks ööbida. Paneks kaamera üles, et vanemad saaksid ka kodus trenni vaadata,“ mõtiskles treener ja lisas, „teine variant, mis mõtlesin, on see, et võiks teha selle samasuguse asja korraga kõikidele Jõgeva spordiklubidele. Et siin võiks olla saalihoki, jalgpall, võrkpall ning vahetaks omavahel saale, et vahepeal saaks teisi spordialasid proovida ning pärast kõik need Jõgeva spordinoored ööbiksid siin.“

blog comments powered by Disqus