Jõgeva rahvaliitlased pooldavad iseseisvat erakonda

Neljapäeval Sadala rahvamajas toimunud Eestimaa Rahvaliidu Jõgevamaa Ühenduse erakorralisel konverentsil otsustati peaaegu ühehäälselt toetada erakonna jätkamist iseseisvana ja mitte pidada ühinemisläbirääkimisi Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga.

Rahvaliidu iseseisvana jätkamise poolt hääletas 168 konverentsil osalenud delegaati. Vastu keegi ei olnud,  erapooletuks jäi kolm. ERL Jõgevamaa Ühenduse juhatuse esimees Riina Kull kinnitas, et Rahvaliit suudab kõige jõudsamalt oma valijate huve kaitsta iseseisva erakonnana ja praeguse nime all. „Kes soovib aga minna mõnda teise erakonda, neil on see võimalus,” lisas ta.

Erakonna iseseisvana jätkamise vajalikkust põhjendasid oma ettekannetes ja sõnavõttudes ka Riigikogu liikmed Mai Treial ja Villu Reiljan, Jõgevamaa rahvaliitlaste kauaaegne juht, Aasta Rahvaliitlaseks valitud Urmas Pirk, eakate ühenduse Tegusad Jõgevamaa eestvedaja Signe Tamm, maakonnaühenduse aseesimees Arvo Sakjas, Palamuse vallavanem Urmas Astel ja paljud teised.

Konverentsil osalenud Eestimaa Rahvaliidu juhatuse esimees Karel Rüütli andis ülevaate Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga peetavatest läbirääkimistest ja põhjendas ühiste kavatsuste protokolli allakirjutamist sotsiaaldemokraatide juhi Jüri Pihliga.

Mai Treiali ettepanekul kirjutati konverentsi otsusesse punkt, milles tehti ettepanek võtta Rahvaliidu kongressil päevakorda umbusalduse avaldamine erakonna esimehele Karel Rüütlile, aseesimeestele Anto Liivatile, Kajar Lemberile ja Ene Tombergile.    

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus