Jõgeva rahvajooks tänavu juba 16. aprillil

Varasematel aastatel vahetult pärast ümber Viljandi järve jooksu korraldatud Jõgeva rahvajooks toimub sel aastal kaks nädalat varem ja on nüüd Eesti jooksuhooaja üheks avaürituseks.


Rahvajooksu peakorraldaja, MTÜ Ivent juhatuse liikme Sander Maasingu sõnul tingis võistluste senise toimumisaja muutmise tihe jooksukalender. “Mai algul on mitmeid suuri jooksuüritusi, mis on jooksusõpradele muutunud juba “kohustuslikuks”,” lausus endine rattaproff  Maasing. “Alles hoogu koguval üritusel on raske konkureerida nii suurte tegijatega.”

“Inimestele hingamisruumi andmiseks tõimegi Jõgeva rahvajooksu kaks nädalat varasemaks, et muuta see hoopis ettevalmistusvõistluseks mai alguses toimuvatele suurtele võistlustele,” lisas Sander Maasing. “Et nii vara kevadel ei ole inimesed veel palju jooksutrenni teha saanud, siis on hea, kui jooksuvõistlusi on ka kodule lähemal.”

Sander Maasingu sõnul on vastukaja rahvajooksu toimumisaja muutmisele siiani olnud erinev. “On neid, kes on muutusega väga rahul, samas on ka neid, kes ütlevad, et ei saa nüüd seda võistlust oma kalendrisse lisada,” lausus ta.

Korraldajad loodavad siiski, et nüüdne kuupäev võiks edaspidigi jääda Jõgeva rahvajooksu toimumisajaks, otsuse tegemisel arvestatakse kindlasti ka osalejatelt saadavat tagasisidet. “Varakevadistel üritustel on üheks riskifaktoriks loomulikult ilm,” ütles Sander Maasing. “Lisaks sellele, et õhutemperatuur on veel madal, ei pruugi ka maa olla veel päris kuivanud. Samas lisab kõik see üritusele omanäolisust ja ka natuke ekstreemsust, sest jooksjaid, kes ei viitsi vaid puhastel pargiteedel joosta, leidub küll ja küll,” teab rahvaspordiürituste korraldaja.

“Arvan, et raja iseloomu arvestades siiski midagi väga ekstreemset ees ootamas ei ole,” lausus Sander Maasing. “Varasema toimumisaja tõttu võib üks maastikul kulgev liinialune lõik olla küll ootuspärasest märjem, kuid muus osas ei tohiks rada sel ajal väga märg olla. Kes tahab, saab kuiva jalaga läbi, kes aga vett ei pelga, leiab kindlasti ka seda.”

Kolmekümneliikmelist korraldustiimi juhtiv Sander Maasing on viimastel kuudel organiseerimistöid vedanud maakera kuklapoolelt. “Austraaliast ühe Eestis toimuva võistluse korraldamise juures on põhimureks see, et kõik võtab kaua aega,” lausus ta. “Ainsaks suhtlusvahendiks on e-post, sest tulenevalt ajavahest, on raske inimesi telefonitsi tabada – ühel pool on ju öö ja teisel pool on päev. Muus osas on aga kõik sama ning kolmandat korda järjest rahvajooksu korraldades on korraldustiimi igal liikmel teada, mida vaja teha on.”

III Jõgeva rahvajooksu start antakse 16. aprilli keskpäeval Virtuse spordihoone juures. 10,2 km pikkusel jooksul peetakse eraldi individuaalset ja võistkondlikku arvestust, lisaks on võimalik oma võimed proovile panna ka 9 kilomeetri pikkusel rahvamatkal, kus paremusjärjestust ei selgitata. Põhijooksu ajal toimuvad Virtuse spordihoone juures asuvas võistluskeskuses ka laste- ja noortejooksud. Rahvajooksule saab ennast kirja panna aadressil sportos.eu, soodushinnad kehtivad 13. aprillini.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus