Jõgeva Puupäeval meisterdatakse kujusid lasteaedade mänguväljakutele

Erinevate Eestimaa paikade vigursaagijad saevad Puupäeval Jõgeva lasteaedade mänguväljakutele välja  puukujusid. “Puukujude valmistamist toetavad sponsoritena üheksa ettevõtet koos linnavalitsusega, kujud paigaldatakse Jõgeva lasteaedade Karikakar ja Rohutirts mänguväljakutele,” lausus Jõgeva linnavalitsuse kultuuritöö peaspetsialisti asendaja Maie Puusepp.

“Kindlasti meisterdame väga erineva väljanägemise ja olemusega töid,” lubas vigursaagija ja kõrgharidusega metsamees Ott Olesk.

Puupäeval toimub ka laat. Kultuurikeskuse kammersaalis saab vaadata Valter Sakkose vitspunutiste näitust, esineb ansambel “Vello Sakkos ja tütred”, samuti laulavad ja tantsivad teisedki isetegevuslased.

Kultuurikeskuse kõrval asuvale Sauna tänavale on kohale toodud puidust saun, milles saab saunamõnusid nautida. Soovija võib sauna ka ära osta. Puupäeva korraldavad Jõgeva kultuurikeskus eesotsas juhataja Airi Rütteriga ja Jõgeva linnavalitsus.

“Puupäev on avasündmuseks  Jõgeval kui külmalinnas ja Eestimaa Peajõuluvana residentsis algavatele jõulu ja aastavahetuse ettevõtmistele,” ütles Jõgeva linnapea Viktor Svjatõ?ev.

Jaan Lukas

blog comments powered by Disqus