Jõgeva pritsimehed said Elupäästja Medali

Reedel, 7. septembril Pärnu Kontserdimajas toimunud pidulikul aktusel said tulevangi jäänud inimesed põlengukoldest välja toonud  pritsimehed Jaano Sulp ja Gennadi Randoja Elupäästja III klassi Medali lõviga.

Tänavu 8. juuni öösel põles Jõgeval Suurel tänaval kahekorruseline üheksa korteriga elumaja. Häirekeskusest väljakutse saanud päästemeeskonna sündmuskohale jõudmise hetkeks oli puidust hoone katusest leek väljas, põles ka osa ülemist trepikoda ja pööning, ruumid olid täis tihedat suitsu. Majaelanikud aga magasid ega aimanud neid ähvardavat ohtu. Pritsimehed asusid neid kohe päästma. Ligipääs ülakorruse korterile, kus elas 86-aastane liikumisvõimetu vanaproua ja tema 49-aastane poeg, oli aga tule ja suitsu poolt evakueerimiseks ära lõigatud. Tules oli ka katuse otsaviil, kus asus ainuke aken, mille kaudu oli võimalik inimesi päästa. Kaitsva veejoa toel ja redeli abil tõid Gennadi Randoja ja Jaano Sulp tulevangi jäänud inimesed välja. Põlevast hoonest evakueeriti veel seitse inimest, kellest kaks olid ratastoolis invaliidid.

“Mul on hea meel, et seekord said meie kaks vaprat medali, kuid samas on kahju, et tunnustamata jäid teised, kes tegid samuti tublisti tööd. Jõgeval oli üle aastate suurim tulekahju, kus jäi ohtu nii paljude inimeste elu. Oli öine aeg, põles suur, vana ja kuiv puithoone, kus elasid ka liikumispuudega inimesed. Kuigi esimesel korrusel hävines ühe korteri sisustus, suudeti ära hoida tule levik teistesse alumise korruse korteritesse ja kõigest mõne meetri kaugusel asuvatele hoonetele. Lisaks Jõgeva keskkomandole olid päästmas ka Palamuse, Põltsamaa ja Tabivere pritsimehed. Meie kõik töötajad on vaprad ja tublid ning väärivad tunnustust,” kiitis Jõgevamaa päästeosakonna juhataja Jüri Alandi pritsimehi. Gennadi Randoja (40) on töötanud päästjana 15 ja Jaano Sulp (26) seitse aastat.    

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus