Jõgeva postkontoris algas Kiigemetsa Kooli jõulumüük

Tänasest neljapäevani saab Jõgeva postkontoris osta Kiigemetsa Kooli õpilaste valmistatud jõulukaarte ja kingitusteks sobivaid käsitöid. Jõulumüügiks valmistumine kuulub selles koolis juba traditsiooniliste aastalõputoimetuste hulka.

 

Kaarte ja kingitusi valmistati jõulumüügiks väga erinevates tehnikates. Näiteks IX klassi neiud valmistasid tikitud rahvuslike motiividega õnnitluskaarte, VI ja VII toimetulekuklassi poisid liivakaarte. Kõige väiksemad kaardimeistrid, kes käivad abiõppe algklassides, kasutasid aga kleepimistehnikat.

Suures valikus on Kiigemetsa Kooli lapsed valmistanud ka päkapikke ning vahvaid käbidest öökulle, millel peas puidust silmad. Toredaks jõuluaegseks kujunduselemendiks on ka puidust küünlad, mille juures on ära kasutatud tööõpetuse tundides tekkinud puidujäägid. Põletamiseks need küünlad mõeldud pole, küll aga on seda geelküünlad, mida samuti jõulumüügilt soetada võimalik.

Kaasatud terve koolipere

Veel võib Kiigemetsa Kooli jõulumüügilt leida rõivaste kaunistamiseks mõeldud roose ja patsikinnitusi, keraamilisi ja klaasesemeid, siidimaalitöid, seinapilte ning telgedel ja kudumisaparaadi abil kootud esemeid. Kudumisaparaat on Kiigemetsa Kooli käsitööhuviliste käsutuses esimest aastat ning sellega töötamist alles õpitakse, ent mõned kenad asjad, nagu pontšo, paar salli ja müts, on juba võimalik jõulumüügile välja panna. Puutööde hulgas on saadaval ka traditsioonilisi pannilabidaid, mida läheb vaja igas majapidamises.

Kiigemetsa Kool on teatavasti erivajadusega laste kool. Jõulumüügiks valmistumisse on kaasatud terve koolipere ning kauba valmistamiseks kasutatakse nii käsitöö- ja tööõpetuse tundide kui ka ringitööaega, kusjuures kõigile leitakse jõukohane tegevus.

“Näiteks makaronidest inglite valmistamisel usaldatakse detailide kokkuliimimine ja värvimine suurematele ja oskajamatele, väiksemad võivad aga inglitele niidist riputusaasad külge panna,” ütles Merje Talistu. “Laste jaoks on jõulumüügiks valmistumine huvitav ja samas arendab see nende peenmotoorikat. Osa kingituste-kaunistuste valmistamiseks kasutatud materjalist on aga hangitud õuesõppe tundide käigus. Meie õpetajad on nutikad ja oskavad omavahel ühendada mitu kasulikku asja.”

Saadetakse välismaalegi

Jõulumüügi korraldamisel on eestvedajaks Kiigemetsa Kooli käsitöö ja tööõpetuse ainesektsioon. Kui mitu aastat sellist müüki korraldatud on, selle üle Merje Talistu väga täpset arvestust pidanud pole.

“Kui õigesti mäletan, siis koostöös Jõgeva postkontoriga saab jõulumüük teoks neljandat korda, ent vahepeal müüsime paaril aastal oma kaupa ka mujal: ühel aastal Jõgeva puupäeval ja ühel aastal Põltsamaa käsitöölaadal,” ütles Merje Talistu. “Rohkem on rahvas harjunud meie käsitöid ostma siiski postkontorist. Sealsete töötajate sõnul olevat neil vahepealsetel aastatel, kui me postkontoris jõulumüüki ei teinud, nii mõnedki pakid saatmata jäänud. Mõnedel inimestel olevat tavaks just meie kooli laste käsitöid jõulude aegu välismaal elavatele sugulastele-tuttavatele saata.”

Kiigemetsa Kooli õpilaste käsitöid saab osta postkontori lahtiolekuaegadel ehk kella 9-18.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus