Jõgeva politseinikud pidasid kinni narkojoobes kihutaja

11. oktoobril kell 23.45 märkas politseipatrull Jõgeva maakonnas Jõhvi-Tartu maantee 73. kilomeetril Mustvee Statoili bensiinitanklas sõiduautot Mazda 626, millel ei põlenud numbrituled ning mille sõidustiil oli kahtlane. Kui auto tanklast väljuma hakkas, otsustasid politseinikud seda kontrollida. Auto lisas kohe kiirust ega reageerinud politseinike peatumismärguandele. Lõpuks sõideti kiirusega 150-160 km/h. Jõgeva politseijaoskonna korrapidaja saatis kihutajale teele vastu teise, läheduses viibinud patrullauto ja Tartust saadeti välja veel kolmaski masin.

Põgenev sõiduk ei peatunud ka teise patrulli märguannete peale, kuid märgates kolmandat, Tartust vastu saadetud patrullautot, aeglustas ta sõitu, keeras paremale kruusateele ja jäi lõpuks seisma ühes majahoovis, kust edasi sõita ei olnud enam võimalik. Jõgeva politseinikud pidasid autost väljunud juhi (1979) kinni. Selgus, et 28-aastane mees oli juba ühe varasema eksimuse pärast juhtimisõigusest ilma jäetud. Nii juht kui ka kaks kaasreisijat, 26-aastane naine ja 17-aastane noormees, toimetati narkojoobe kahtlusega Jõgeva haiglasse ekspertiisi, kus neil tuvastatigi narkojoove. Samuti leiti autost tühje minigrip-kotte ning süstal. Juhtunu uurimiseks on alustatud kriminaalmenetlust.

Nii, nagu alkoholijoobes inimene, ei käitu adekvaatselt ka narkojoobes inimene ? tal on häiritud nii taju kui ka reaktsioonikiirus. Seetõttu on narkojoobes rooli istumine võrdväärselt karistatav alkoholijoobes sõiduki juhtimisega. Korduvalt joobes juhtimisega vahele jäänud autojuhile näeb seadus ette rahatrahvi või kuni kolm aastat vabadusekaotust.

KLAIRE RÜNDVA,
Lõuna Politseiprefektuuri
Jõgeva politseijaoskonna
pressiesindaja

blog comments powered by Disqus