Jõgeva politseijaoskonnast kaob kõnekeskus

Nii nagu numbrile 112 võetud kõned tulevavad Lõuna-Eestist kõigepealt Elvasse Lõuna-Eesti häirekeskusse, hakkavad ka politsei numbrile 110 võetud kõned tulema Tartusse Lõuna politseiprefektuuri peamajas asuvasse juhtimiskeskusse.

Lõuna Politseiprefektuuri prefekti Aivar Otsalti sõnul jäävad politsei peamaja uksed maakonnakeskustes 24 tunniks ööpäevas avatuks, kuna peamajades asuvad arestikambrid. Tulevikus pannakse peamaja uks tema sõnul ööseks lukku, kuid kodanikud võivad sinna endiselt pöörduda. Ükskõik mis ajal politseimajja tulnud inimesele osutab abi lähim politseipatrull.

?Me ei taha hoida politseinikku öö läbi majas valves, sest maakonnas tuleb öösiti vaid üks-kaks pöördumist. See pole ratsionaalne, kui väljaõppinud inimene istub ja ootab, et äkki keegi öösel tuleb. Politseinik peaks olema linnas ja patrullima. Kui keegi vajab tema abi, siis läheb ja lahendab ta probleemi,? märkis prefekt. Tema hinnangul pole helistaja jaoks mingit vahet, kus tema kõne vastu võetakse, kas Jõgeval või Tartus.

Lõuna Politseiprefektuuri juhtimiskeskusse on juba tööle võetud 8 tsiviilisikut, kes õpivad ametit. Töötajad saavad igakülgse ettevalmistuse, tulemaks toime ka väga keerulistes olukordades. Koos tsiviilisikutest töötajatega hakkab Tartu juhtimiskeskuses tööle ka üks politseinik.

Politsei kaotab kõnekeskused ka Viljandist, Valgast, Võrust ja Põlvast. Ettevalmistusi uuele süsteemile üleminekuks on tehtud kogu 2004. aasta jooksul.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus