Jõgeva politsei tabas “kadrist“ varga

Jõgeva politseiametnikud tabasid operatiivselt  poisi, keda kahtlustakse kadrisandiks maskeerituna 5500 krooni varastamises Tähe tänaval elavalt eakalt daamilt.

Möödunud nädalal märkas Jõgeval Tähe tänav 6  elav eakas daam pärast kadrisantide visiiti, et tema käekotist on kadunud 5500 krooni. Jõgeva politsei tabas juba kahe päeva pärast  poisi, keda kahtlustatakse varguse toimepanemises.

Kannatanu juures käis viis kadrisanti, kuid politsei tegi kiiresti kindlaks, et varguse pani toime neist üks, alaealine poiss. 

„Inimesed jagasid vastutulelikult oma tähelepanekuid politseiga ning selle eest tänab politsei neid väga,” ütles Lõuna Politseiprefektuuri kommunikatsioonibüroo juht  Liina Pissarev.

“Karistusseadustiku varguse paragrahvi alusel on alustatud kriminaalmenetlust, kuid vastutusiga algab 14. eluaastast. Seega läheb kriminaalasi lõpetamisele ning rikkumise materjalid saadetakse alaealiste komisjonile,” rääkis Pissarev, kelle sõnul oli varas jõudnud saadud raha eest osta  mobiiltelefoni, mille politsei kätte sai. Väiksema summa eest oli ostetud toidukaupa, osa rahast saadi aga poisi käest kätte.

“Kadrisantide seltskonnas olid tüdrukud ja minu hinnangul üks viiendas klassis õppiv poiss, keda riiete tõttu algul tüdrukuks pidasin. Läksin kadrisantidele mandariine tooma. Pärast avastasin, et mu käekotist oli raha varastanud,” rääkis kannatanu, tänades politseipatrulli ning kriminaalpolitseinikke ja abivalmis kaaskodanikke, kes varga tabada aitasid.

“Pean selle poisi tegu mitte ainult ebaausaks, vaid ka rumalaks,” rääkis  kannatanu. Juhtumi muudab eriti inetuks asjaolu, et eakas naine oli kadrisantide külaskäigu ja rahavarguse ajal äsja kaotanud abikaasa, kes tol päeval veel mulda sängitamatagi oli. Lese sõnul polnud kadrisandiks käinud lapsed kurvast sündmusest teadlikud.

Liina Pissarev lisas, et kõnealuse juhtumi tõttu pole põhjust veel kõikide mardi- ja kadrisantide eest uksi sulgema hakata. “Sandis käimine on eesti rahva traditsioon, ei tahaks soovitada kadrisante ja mardisante üldse mitte sisse lasta. Küll aga soovitab politsei mitte jätta võõraid isikuid oma korteris omapead. See tähendab, et neil tuleb silm peal hoida pidevalt, sest esikus hoiavad inimesed sageli oma autovõtmeid ja rahakotte ning ka hetkeks sisse astunud võõras saab need sekundite jooksul oma taskusse pista,” tõdes ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus