Jõgeva poisid tulid Tudengilaulu võitjaks

Möödunud nädalal Tartu Kevadpäevade raames peetud konkursil Tudengilaul võitis peapreemia — IS Music Team’i poolt välja pandud 10 000 kroonise kinkekaardi — diskobänd Miyki, millesse kuuluvad Jõgeva Gümnaasiumi vilistlased Rait Herman, Oskar Orupõld ja Kristjan Rohioja.

Kaks esimest tegutsevad praegu Tartus: esimene töötab rokiklubis Rock&Roll helitehnikuna, teine õpib Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli rütmimuusikaosakonnas basskitarri. Kolmas ansambliliige Kristjan on Jõgeva Gümnaasiumi huvijuht. Bändi on nad teinud umbes kaks aastat. Kristjan ja Oskar mängivad vastavalt kitarri ja basskitarri ning laulavad, Rait on trummide taga. Enamik Miyki ülesastumisi on toimunud sellessamas klubis, kus Rait töötab.

Tudengilaulule poleks noormehed end iseenese tarkusest pakkuma minna osanudki, küll aga teadis üks konkursi korraldajaid Liina Liiv neid sinna kutsuda. Konkursi reglemendis sisalduvat nõuet, et üks ansambli liikmetest peab olema tudeng, polnud neil raske täita, sest Oskar kuulub just sellesse “seisusse”. Teist nõuet, et musitseerida tuleb akustilistel pillidel, oli natuke raskem täita, sest tavaliselt musitseerivad Kristjan, Oskar ja Rait elektripillidel.

“Eks see natuke nuputamist nõudis, kuidas harjumatus olukorras hakkama saada,” ütles Kristjan Rohioja. “Aga samas oli ka huvitav ennast tavalisest erineva kandi pealt proovile panna.”

Tudengilaulu 27. aprillil Tartu Üliõpilasmajas toimunud finaalis esines seitse eelžürii poolt välja valitud ansamblit, Miyki sealhulgas. Igaüks võis esineda umbes veerandtunnise kavaga ehk kolme lauluga, mis kõik pidid olema ansambliliikmete endi loodud. Hindajate hulka kuulusid muusik, näitleja ja lavastaja Peeter Volkonski, ülikooli kooride dirigent Triin Koch, lauljanna Hannaliisa Uusmaa, Tartu hansapäevade korraldaja Ants Johanson ning luuletaja ja draamakirjanik Kaur Riismaa.

Peapreemia saanud Miyki esitus võlus žüriid eelkõige oma tudenglikkuse ja kaasakiskuvusega. Lisaks peavõidule märgiti ära parim vokalist ja instrumentalist, publikulemmik ning anti välja žürii eriauhind. Parima vokalisti tiitli pälvis SeeMe laulja Birgit Haan, parim instrumentalist oli Garrett Kuut akustilist huumorrokki viljelevast muusikakollektiivist Põhjakuut. Eraldi märkis žürii ära laulu “Possibility”,
autoriks Ester Bogdanov kollektiivist Estellar. Publik valis oma lemmikuks etno-reggae pundi Monkey Mind.

“Võitjatena oli meil võimalus veel neljaski laul esitada,” ütles Kristjan Rohioja. “Laiaulatuslikke lavavallutusi meil küll plaanis pole, aga et Tudengilaulult tuntust natuke juurde tuli, selle vastu pole meil midagi. Tegelikult olid meil juba konkursieelsed kuudki tavatult esinemisrohked: aasta algusest tänaseni oleme üles astunud juba kümmekond korda.”

Tudengilaulu peapreemiaks saadud 10 000 kroonise kinkekaardi eest kavatsevad Miyki liikmed soetada vastava helikaardi, mis aitaks neil oma lugusid enam-vähem professionaalsel tasemel salvestada. See säästaks neid edaspidi kalli stuudioaja rentimisest.

Tudengilaul on Tartu tudengipäevade pikima traditsiooniga üritus: seda on peetud juba 1974. aastast alates. Lisaks Tudengilaulule toimusid kevadpäevade ajal Tartus öölaulupidu, kultuuride kohtumispaik “kogeMUSter”, Bambuse-nimeline isetehtud sõiduvahendite võidusõit, Karsummi-nimeline isetehtud lennumasinate esitlus, paadiralli, tudengilaat, volbrimüsteerium, kastironimise võistlus, Võluaia heategevuskontsert ja hulk muid põnevaid üritusi.

iii

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus