Jõgeva poisid saavutasid UMBRO CUP 2004 turniiril teise koha

SK Noorus 96 jalgpallipoisid saavutasid 1.-4. juulini Pärnus toimunud UMBRO CUP 2004 turniiril 8 võistkonna seas teise koha, kusjuures eelmisel aastal jäädi samal turniiril neljandaks.

“See on üks prestiizikamaid Eesti noorte jalgpalliturniire,” ütles treener Igor Orlov ja lisas: “Turniiril esikoha võitnud Pärnu jalgpalliklubi Vaprus I poisid on 1991. aastal sündinud poiste vanuseklassis selle aasta parimad Eestis. Klubi ise on aga moodustatud kahe endise väga tugeva klubi, Vapruse ja Pärnu jalgpalliklubi baasil.”

UMBRO CUP 2004 turniiril osales kokku viis Eesti ja kolm Soome klubi.

Mängud toimusid kahes alagrupis. Jõgeva poisid võistlesid B-grupis. Esimeses mängus võitsid Jõgeva SK Noorus 96 poisid Pärnu jalgpalliklubi Vaprus III seisuga 6:1. Järgmisena kohtusid Jõgeva poisid Soome jalgpalliklubiga Sorsakosken Urhelijat ja võitsid mängu seisuga 6:0.

B-alagrupi viimases mängus oli Jõgeva poiste vastaseks PJK Vaprus I. Neil tuli vastu võtta kaotus seisuga 1:4.

Kokkuvõttes saavutasid Jõgeva poisid UMBRO CUP turniiril B alagrupis II koha ja kohtusid poolfinaalmängus A-alagrupi võitjaga, Soome klubiga HJS Glasgow Randers.

“Poisid olid tublid ja võitsid kohtumise seisuga 4:1. Mängu algus midagi head ei tõotanud, kuna jäädi 0:1 kaotusseisu. Poisid võtsid aga ennast kokku ja lõid vastaste väravasse neli palli. Kaks väravat lõi Mairo Tikerberi ja ühe värava lõid Ati Põldkivi ning Rainer Onopa, kusjuures Rainer Onopa lõi selle värava karistuslöögist ja 23 meetri kauguselt,” sõnas Igor Orlov.

Teises poolfinaalmängus alistas PJK Vaprus I Soome klubi Lohjanpallo ry seisuga 5:0.

Finaalmängus kohtusid SK Noorus 96 poisid Pärnu jalgpalliklubi Vaprus I poistega.

Treener Igor Orlov rääkis, et Jõgeva poistel said jõuvarud otsa, sest nad mängisid nelja päevaga täismõõtmetega jalgpallistaadionil viis mängu (2×30). Viimase mängu kaotasid nad seisuga 0:7.

“Vaatamata kaotusele finaalis oli turniir tervikuna Jõgeva poistele väga kordaläinud. Aastaga on nad tublisti kasvanud. Poisid näitasid ilusat ja ründavat jalgpalli ning teenisid ka teiste võistkondade heakskiidu. Meie klubi väravavaht Juhannes Allingu tunnistati aga turniiri parimaks väravavahiks ja ta sai eriauhinna. Pooled poisid olid oma vastastest aasta nooremad,” lisas Igor Orlov.

Poisid ööbisid kaunis Uueda talus. Nad said käia mere ääres ja külastasid ka Pärnu Veeparadiisi.

Võistkonna koosseis oli järgmine: Ati Põldkivi, Mairo ja Mario Tikerberi, meeskonnakapten Indrek Roostar, Juhannes Allingu, Karli Kütt, Madis Evert, Janar Kuusik, Rainer Onopa, Eigo Loorius, Edgar Lazarev, Kimmo Kadastik, Georg Servet ja Tanel Normak.

“Kõik poisid väärivad kiidusõnu, nad andsid mängudes oma parima,” lisas treener Igor Orlov.

RAIVO SIHVER

blog comments powered by Disqus