Jõgeva põhjapiiri haljasribale lisandus sada puud

Jõgeval Aia tänava ja Õuna ringtee vahelisele maa-alale istutasid linnavalitsuse ja volikogu liikmed eelmisel nädalal sada puud. Kolme aastaga on  rajatavale haljasribale pandud looduskaitsekuul kasvama paarsada puud.

Esimesed nelikümmend serbia kuuske ja nulgu istutasid linna põhjapiirile kavandatud paarikümne meetri laiuse rohevööndi rajamiseks Jõgeva linnavalitsuse haljastusspetsialist Taivo Paeveer ja aednik Aivar Aasmäe tunamullu. Eelmisel kevadel lisandus neile 50 keerdokkalist mändi ja 15 jaapani nulgu, tänavusel looduskaitsekuul aga 90 serbia kuuske, harilikku mändi ja lehise hübriidvormi ning kümme purpurõunapuud.

“Paari aasta pärast pole need puud veel kuigi suured, kuid paarikümne möödudes hakkab see rohevöönd varjama elamukvartalit põhja- ja loodetuulte ning maanteedelt kostuva müra eest. Praegune linnavalitsus istutab kuni oma ametiaja lõpuni igal aastal vähemalt sada puud,” lubas abilinnapea Aare Olgo.

Haljastusspetsialist Taivo Paeveeri sõnul on tänavu valdavalt põõsastaimede ja lillede istutamise aasta. “Mulda läheb üle saja tuhande lilletaime. Suuremad ja ilusamad, näiteks endise seenepargi ja ringtee lilleklumbid, on veel pooleli. Piiri pargi tiigi serva on samuti vaja korrastada ning püsililli istutada, staadioni juurde oleks vaja panna kasvama okaspuid. Kõik oleneb linna rahakoti paksusest, kuid eks mõne idee teostame tänavu veel,” lootis haljastusspetsialist.

 ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus