Jõgeva põhikooli hoone sai nurgakivi

Teisipäeval jõudis Jõgeva põhikooli ehitamine väärikasse vahefinišisse – hoonele pandi nurgakivi. Juba järgmise aasta sügisel astuvad õpilased sisse värskelt valminud koolimaja uksest.


„See, kuhu me oleme jõudnud, ei ole tulnud kergelt. See on nõudnud palju pingetaluvust nii vallavalitsuselt, kooliperelt kui ka ehitajatelt, seda enam on põhjust rõõmustada, et kool, mida hakatakse ehitama, on just sellise arhitektuurse lahenduse ja kooliprogrammiga, mis vastab õpilaste soovidele,“ sõnas Jõgeva valla arengu- ja planeerimisosakonna arenduse peaspetsialist Erki Teder.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps rõhutas, et nurgakivi panek on sümboolse tähendusega. Ehituses tähistab nurgakivi kohta, kus hoone olema hakkab, ära on otsustatud ruumiprogrammid ja vaieldud selgeks viimasedki detailid. „Ühe kooli rajamine näitab kogukonna tugevust. Jõgeval on haridust antud pikalt ja siia riigigümnaasiumi loomine oli väga julge samm. On igati õigustatud, et täna minnakse edasi vana võla ja unistusega ning lapsed saavad endale päris omaette olemise. Vahva on see, et siin on palju koostööd tehtud valla ja kogukonna tasemel ning ka koolirahvas on oma märgi juurde pannud,“ sõnas Reps, kes soovis direktrissile ja koolirahvale nõudlikkust, et saada kõik, mida soovitakse.

Minister julgustas nõudlikkusele

„Olge nõudlikud, olge hirmus tüütud, aga see on seda kõike väärt, sest hiljem vigade parandamine ei ole kõige arukam,“ sõnas Reps, toonitades, et tasub teiste vigadest õppida ning neid mitte korrata.

„Võtke kaasa kõige parem, hoidke ja kasvatage seda. Võtke kaasa haldusreformiga tekkinud tohutu vastutus, sest ootused Jõgevale kogu vallas ja lähikonnas on väga palju kasvanud. Lähiaastad ei saa olema kerged, vaid suurte väljakutsetega. Paljud ootused ja pinged koonduvad ka siia, koolikeskkonda. Loodan, et uue koolimaja loomine toob positiivset ühishingamist, mida on väga vaja,“ soovis minister.

Vallavolikogu esimees Raivo Meitus kinnitas, et uut koolimaja on oodatud pikisilmi. „Protsess on olnud pikk ja koostöös kõigi osapooltega on leitud parimad lahendused. Jõgeva põhikool ja raamatukogu avavad uksed 1. septembril 2019. Vaadates meie spordihoonet, siis nii see on. Loodame, et jõuame ka selle valmis ehitada,“ sõnas Meitus, viidates kooli võimlale ja aulale, mis jäävad praegu uuendamata.

Jõgeva vallavanem Aare Olgo meenutas, et mõte uuest majast hakkas arenema 2013. aasta novembris. „Nüüd on viis väga tegusat aastat möödunud ja oleme jõudnud peoni. Täna võime kindla veendumusega öelda, et lapsed siia kooli järgmise aasta sügisel tulevad,“ ütles Olgo.

Erakordselt vastutusrikas töö

JVR arhitektuuribüroo juhatuse liige Kalle Vellevoog sõnas, et kooli projekteerimine oli huvitav väljakutse. „Kui seda projekti eelmise aasta oktoobris alustasime, oli olemas eskiis, ehitaja rahastus ja koolijuhtide ning valla soov saada siia parim võimalik koolimaja. Projekteerides saime aru, et töö on erakordselt vastutusrikas seetõttu, et sellest koolist sõltub tulevaste koolilaste edasine arusaam ruumilisest keskkonnast. Oluline on, et koolikeskkond oleks 21. sajandi õpikeskkonna vääriline. Me tegime siin väga tõsist koostööd nii valla, koolijuhtidega kui ka Innovega, et leida parim võimalik lahendus. Loodame, et õigustame neid ootusi ning uus koolimaja tuleb väljapaistev, suurepärase õpikeskkonnaga, esteetiliselt ilus ja funktsionaalne,“ rääkis Vellevoog.

Nurgakivi sisse kapslisse pandi lisaks headele soovidele olulised dokumendid seoses kooli valmimisega. Seal leidsid koha volikogu otsus projekti omafinantseerimiseks, SA Innove otsus projekti rahastamiseks Euroopa tõukefondist, OÜ KRC ehituse hinnapakkumus ning fotomeenutused ehituslepingu sõlmimisest möödunud aastal. Lisaks Jõgeva vallaleht number kaks, kus kogukonnale tutvustati esimest korda uue kooli- ja raamatukoguhoone kolmemõõtmelist vaadet, Jõgeva põhikooli koolileht, õpetajate nimekiri tänase seisuga ja maakonnaleht Vooremaa.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus