Jõgeva põhikool jõudis TV 10 Olümpiastardi finaali

Jõgeva põhikooli kergejõustiklased pääsesid teist aastat järjest noorte võistlussarja TV 10 Olümpiastarti finaalvõistlusele. Möödunud laupäeval Rakveres peetud tänavuse hooaja neljandal etapil jõudis jõgevalastest esikolmikusse Kadi-Liis Viiar, lisaks saadi veel neli kohta esikümnes.

Tüdrukute vanema vanuserühma 600 meetri jooksus sai 13aastane Kadi-Liis Viiar kolmanda koha, ajaga 1.38,20 esikoha võitnud Elisa Annamaale (Pärnu Mai kool) kaotas ta 1,9 sekundiga. Esikohale tõusis Annamaa ka neljakümne neljandat hooaega käiva võistlussarja kõigi aegade edetabelis, tõrjudes sellelt positsioonilt Virge Vissi, kes jooksis 34 aastat tagasi sama distantsi ajaga 1.38,6. Kadi-Liis Viiarile annab lõpuaeg 1.40,10 kõigi aegade edetabelis kõrge kaheteistkümnenda koha, vaid koha võrra paremal positsioonil on näiteks Ksenija Balta, kes 15 aastat tagasi läbis 600 meetrit viis sajandikku kiiremini. 46 osalenu hulgas jõudsid sellel alal kahekümne parema hulka ka kõik ülejäänud Jõgeva põhikooli jooksjad: Kärtyn Kaljusalu sai ajaga 1.51,23 kolmeteistkümnenda koha, Birgit Kasela oli ajaga 1.51,57 neljateistkümnes ning Britta Kasela ajaga 1.54,67 üheksateistkümnes.

Nooremate poiste hulgas jäi 1000 meetri jooksus esimesena medalikolmikust välja 11aastane Lauri Kaljurand. Teise jooksu ajaga 3.18,02 võitnud Kaljuranda suutsid kokkuvõttes edestada vaid kolm neljandas jooksus startinud poissi. Ajaga 3.03,23 võitis sellel alal esikoha Karl August Kalamees Tartu Mart Reiniku koolist, kolmanda koha saanud Mathias Villemsoole (Saku gümnaasium) kaotas Kaljurand 1,52 sekundiga.

Samas vanuseklassis sai palliviskes seitsmenda koha Arti Põldes. Parimal katsel 50.38 visanud 11aastane Põldes edestas 49 konkurenti, alavõidu võttis 62.60-ga Rasmus Virks Vaeküla koolist. Arti Põldes tegi kaasa ka ketteheites, kus sai 50 osavõtja hulgas 28. koha. 750grammist ketast heitis Põldes 19.40.

Poiste vanemas vanuseklassis jõudis palliviskes esikümnesse kaks Jõgeva põhikooli noormeest. Daniel Aganitši tulemuseks mõõdeti 65.55, mis andis kaheksanda koha, Petry Pükkenen jäi oma koolikaaslasest maha vaid 24 sentimeetriga ning lõpetas üheksanda kohaga. Esikoha sai Kaarel Kolter Mustjala põhikoolist, kelle parima katse pikkuseks mõõdeti 76.68.

Möödunud hooaja finaalis mitmevõistluses kõrge seitsmenda koha saanud Daniel Aganitš jõudis Rakveres paremate hulka ka kettaheites (1kg ketas), kus 30.72 andis talle 48 osavõtja hulgas 12. koha. Tänavuse hooaja varasematel etappidel nii 60 meetri jooksus kui ka kuulitõukes esikolmikusse jõudnud Andrias Adamson sai kettaheites 27.66-ga 22. koha. Ala võitis Siim-Sander Pärn Orissaare gümnaasiumist (37.99).

Nooremate tüdrukute hulgas sai Elisabeth Hein 600 meetri jooksus 50 osavõtja hulgas 2.02,53-ga 21. koha.

Viimase etapiga möödus Jõgeva põhikool kolmest konkurendist ning tõusis suurte koolide arvestuses kümnendale kohale. Nelja etapiga kogusid jõgevalased 18 656 punkti, liidrina läheb finaaletapile Rakvere reaalgümnaasium (21 522 p). 11. ja 12. juunil Kuressaares toimuval TV 10 Olümpiastarti 44. hooaja finaaletapil on kavas mitmevõistlus.