Jõgeva põhikool avab uksed

Homme, 1. septembril kell 11 avatakse pidulikult Jõgeva põhikooli ja linnaraamatukogu uus hoone. Kooli ja raamatukogu ehitustöid tegid OÜ KRC Ehitus ja AS Tartu Ehitus. Hoone projekteeris Kalle Vellevoog arhitektuuribüroost JVR OÜ ning sisekujundaja oli Tiiu Truus.


Jõgeva linna aegade kallim projekt valmis õigeks ajaks ning anti üle täpselt lepingu täitmise tähtajaks. Ehitustööd koos sisustusega läksid maksma 7,5 miljonit eurot, millest valla omaosalus oli 2,5 miljonit. Jõgeva põhikooli rekonstrueerimise ja sisustamise töid kaasrahastati Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Linnaraamatukogu hoone ehitas vald omavahenditega. 106-aastasel raamatukogul on olnud palju kodusid. Viimases asukohas, mis oli kunagi ehitatud lasteaiaks, tegutses raamatukogu üle 20 aasta. Jõgeva linnaraamatukogu direktor Meeri Remmelg sõnas, et raamatukogu ajaloos on see esmakordne, kui nad avavad päris uue maja uksed.

KRC Ehituse juhatuse liige ja ehitusjuht Taavi Sinijärv tõdes, et Jõgeva põhikooli uue õppehoone ja linnaraamatukogu ehitamise aega ilmestas meeldiv ja konstruktiivne koostöö tellija, Jõgeva vallavalitsusega. „Meie oleme uhked hoone üle, mille valmis saime, ning loodetavasti on ka vallavalitsus tulemusega rahul. Oleme rajanud suuremaidki objekte, aga siinne koolihoone on erilise tähendusega.”

Uus hoone toob koolipere ühe katuse alla. Eelnevalt olid põhikooli õpilased kahe maja peale jagatud. Maja on ehitatud 680 õpilasele ning vastab koolipere vajadustele. Koolimajas ja raamatukogus on pinda 6260 m2, millest 630 m2 on linnaraamatukogu kasutuses. Uues põhikoolihoones on loodud lastele nüüdisaegne õpikeskkond.

Jõgeva põhikooli direktor Triin Lõbu sõnas, et koolipere on õppeaasta eel põnevil ja ootusärev. „Uus koolimaja annab meile kaasaegse õppekeskkonna, oleme seda kaua oodanud. Saame sel aastal katsetada ka uut päevakava ja õuevahetunde.”

Jõgeva vallavanem Aare Olgo sõnas, et 1. septembril saavad lapsed alustada oma kooliteed suurepärastes tingimustes. Viie aasta eest koolimaja ehitusplaanidega alustades rõhutas Olgo, et Jõgeva laps peab oma haridustee läbima parimas keskkonnas. Nüüd on see soov reaalsuseks saanud.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus