Jõgeva peatänaval algas hotelli ehitus

Juba nädala jagu on Jõgeval Suurel tänaval enne viimast suurt sõda Jõgeva majandusühistu peakaupluseks ehitatud ajaloolise maja juures käinud ehitustööd. Jõgeva Coop on alustanud sinna hotelli ehitamist.


Jõgeva COOPi haldusjuht Guido Põldkivi kinnitas Vooremaale, et tööd on vana kauplusehoone juures tõesti alanud. „Praegu käivad majas lammutustööd ja süvendatakse keldrit,“ ütles Põldkivi.
„Ehituse peatöövõtja on M.P Tootmine, Jõgeva ettevõte, kelle vastutada on nii lammutus- kui ka üldehitustööd,“ lisas ta. Põldkivi avaldas lootust, et üleminek ühelt etapilt teisele on seetõttu sujuv.
„Loodame, et meie hotell valmib ajaks, kui praegune keeruline aeg läbi saab ja inimesed jälle normaalselt liikuma pääsevad,“ ütles Põldkivi.

Väärika ajalooga ilus
vana maja

Punastest tellistest maja Suur 11 on ehitatud veidi vähem kui sada aastat tagasi, 1922. aastal, ümbruskonna talumeeste raha eest. Omal ajal oli pool esimese korruse ruumidest peakaupluse käsutuses ja teises pooles tegutses kuni Jõgeva pangahoone valmimiseni ühistupank.
Teisel korrusel olid kontoriruumid. Kolmas korrus ehitati majale peale 1924. aastal ja oli algusest peale korteritena välja renditud. Majandusühistu kontor kolis hoonest välja 1965. aastal, kui teisel pool tänavat valmis uus maja aadressil Suur 14, kus praeguseni asub restoran Kosmos. Viimati kolis vanast majandusühistu majast Pae keskuse valmimise järel välja ehitus- ja aiakaupade pood ning sealt alates on ajalooline maja oodanud uut algust.
„Selle töö kallale oleks võinud varemgi asuda, aga projekteerimise taaskäivitamine võttis palju aega ja energiat. Läbi raskuste oleme jõudnud lõpuks niikaugele, et meil on pädevad projektid olemas. Hoiame pöialt, et see viirus ehitustöid ei takistaks,“ lisas Põldkivi.

Hotell peaks valmima tuleval aastal

„Me ei saa seda maja käest ära lasta, vaid peame sellele funktsiooni leidma. Kaubanduse arendamiseks tänapäeval on maja liiga väike, aga majutuseks sobib,“ kinnitas Jõgeva majandusühistu juhatuse esimees Toomas Vahur juba paari aasta eest.
Praegu on ta kommentaaridega ettevaatlik, kuna kogu ehituseelne asjaajamine on veninud plaanitust kordades pikemaks. Seepärast teab Vahur kogenud majandusmehena, et vana maja kordategemine ei lähe nii ruttu kui uue ehitamine. Nii on hotelli valmimine, kui kõik hästi läheb, planeeritud järgmisesse aastasse.
Renoveeritava hoone projekt on valminud arhitektuuribüroos Stuudio 3, millega Jõgeva Coop on koostööd teinud varemgi. Nende projekteeritud on viimasel ajal ehitatud kauplused, kaasa arvatud Pae keskus.
Põldkivi arvas, et Jõgeva COOP ehitamisega hätta ei jää. „Raha on meil olemas ja juba varem selle tarvis kõrvale pandud,“ ütles Põldkivi.
„Kui endisest kaubanduskeskusest hotell ükskord valmis saab, on ilus ja väärikas maja Jõgeva linnasüdames endale uue otstarbe leidnud. Jääb ainult loota, et see aktiivset kasutust leiab,“ lisas ta.

Andra Kirna

blog comments powered by Disqus