Jõgeva parim väravakütt teeb juba meistriliigas ilma

Paar nädalat tagasi anti Jõgeva SK Noorus 96 jalgpallivõistkonnast FC Kuressaare meistriliiga võistkonda selle hooaja lõpuni laenuks Jõgeva meeskonna parim väravakütt Mairo Tikerberi, kes meistriliiga teises mängus lõi Tammekale värava.

SK Noorus 96 jalgpalliklubi kasvandik Mairo Tikerberi tegi kaks nädalat tagasi suure hüppe enda jalgpalluri karjääris edasi, mil asus kolmanda liiga lõuna tsooni klubist otse meistriliigasse. Selle hooaja lõpuni on SK Nooruse ja kogu kolmanda liiga kõige resultatiivsem mängija laenuks FC Kuressaare võistkonnas. Kusjuures mängija siirdumine kolmandast liigast otse meistriliigasse pole just igapäevane nähtus ning sellised üleminekud on äärmiselt harvad.

FC Kuressaare esindaja Pelle Pohlak rääkis, et nad olid Mairole silma peale pannud juba eelmisel aastal, mil nägid noormehe oskusi palliplatsil. “Vahepeal läks meil ta meelest ära, kuid selle suve hakul nägime jälle Mairo mängu ning siis otsustasime ta endale appi kutsuda,” rääkis jalgpallikorüfee Aivar Pohlaku poeg Pelle.

Veel rääkis Saaremaa klubi esindaja, et neil oli võistkonnas väravalööjatega tõsiseid raskusi. “Meil on siin rohkem ääremängijad, puhast ründajat meil polnudki ja seetõttu ei läinud meil ka hooaja algus just kõige paremini. Ei suudetud lihtsalt väravaid ära lüüa,” meenutas Kuressaare klubi esindaja käimasolevat hooaega, kes siis pärast arutlust treeneritega Mairoga ühendust võttis ja ta Kuressaare eest mängima kutsus. “Ma täitsa imestasin, et Tartu võistkonnad pole teda ära noppinud,” tunnistas Pelle.

Kolmandas liigas löönud üle kolmekümne värava

Mis puutub Mairo mänguoskustesse, siis statistika räägib juba tema eest. Juba praegu on noormees kolmandas liigas löönud käimas oleval hooajal kolmkümmend üks väravat ning on sellega ka liiga kõige parem väravakütt. Võrdluseks teisel kohal paiknev Quattromedi ründaja Ivar Sova kontol on alles seitseteist väravat.

Pelle Pohlak sõnas, et jalgpalli ABC on Mairol selge ning vaeva tuleks näha just väljakul kiirete otsuste tegemiste koha pealt ning anda ei tohiks ka pehmeid sööte, mis meistriliiga tasemel adressaadini ei jõua. Veel kiitis Pelle SK Noorus 96 treenerit Igor Orlovi, kelle käe all Mairo nii kaugele jõudis.

SK Noorus 96 treeneril Igor Orlovil oli Mairo Kuressaarde üle mineku pärast siiralt hea meel, hoolimata, et sellega kaotab Jõgeva jalgpallimeeskond ühe väärtuslikuma mängija enda ridadest. “Ega me ei saa ju kedagi kinni hoida ja pole vajagi. Vastupidi-hea meel on, kui meie kasvandikud saavad mängida meistriliigas ning selle nimel tulebki töötada, et treenida enda mängijad meistriliiga vääriliseks,” sõnas Orlov.

Esimeses kohtumise pidas Mairo Tikerberi meistriliigas Kuressaare ridades Tallinna FC Levadia vastu. Selles kohtumises polnud Kuressaare meeskonnal kuigi palju lootustki mängu enda kasuks pöörata. Mitmekordne Eesti meister Levadia peksis Kuressaare puuri palle täis ning kohtumine lõppes Kuressaare jaoks 0:7 kaotusega. Samas sai Mairo selles mängus mõned minutid kaasa lüüa, kus ta mängu 78-ndal minutil vahetusest väljakule lasti.

Jõgeva mees lõi Jõgeva mehele värava

Teise kohtumise FC Kuressaare ridades pidas Mairo Tikerberi juba möödunud laupäeval, kus vastaseks Tartu JK Tammeka ning mida kanti üle ka TV6 vahendusel. Kohtumise eel sõnasid mõlemate meeskondade treenerid, et soovivad kindlat võitu ning seda oli neil mõlemal ka hädasti vaja, sest positsioonid on meistriliiga tabelis kehvad.

Kohtumise avapoolajal väravaid ei sündinud. Mõlemast meeskonnast teeniti üks kollane kaart, Kuressaare mängijatest teenis selle Vladimir Gerasimov ja Tammeka ridadest Siim Tenno. Teisel poolajal hakkas siiski väljakul rohkem juhtuma. Kuressaare meeskonna skoori avas just värskelt meeskonnaga liitunud Mairo Tikerberi, kes võttis kõrge palli osavalt varbaga omaks ning olles seljaga värava poole, keerutas mänguvahendi siiski pöörde pealt vastaste väravavõrku.

Samas oli Mairo löödud värav pisut iroonilise varjundiga. Nimelt valvab meistriliigas Tartu Tammeka väravat samuti Jõgeva meeskonnast laenuks olev Karli Kütt. Mairo ütles, et halba tunnet tal Karli selja taha väravat lüües ei tekkinud, pigem vastupidi.

Kuuekümne neljandal minutil suutis Tammeka mängija Olari Perlin mängu seisu viigistada, kuid kokkuvõttes tuli võit siiski seisuga 3:2 Kuressaarele. Mairo Tikerberi sai kohtumises kaasa lüüa 76 minutit ning siis vahetati ta Pelle Pohlaku vastu välja.

Tikerberi sõnas, et rääkis juba mängu vaheajal treenerile, et soovib teisel poolajal vahetust. “Mängu tempo on ikka hoopis teine, mis meil Jõgeva võistkonnaga kolmanda liiga mängudes,” rääkis Tikerberi.

“Trenni teeme me võistkonnaga Tallinnas ning nädalas on trennivabu päevi vaid üks. Jõgeval saime trenni teha heal juhul korra või paar nädalas,” rääkis Mairo oma praegusest treeningkavast.

Sügisest on plaanis Mairol ka Tallinnasse kooli minna. Kuhu ja mida õppima, seda Mairo veel praegu öelda ei tahtnud, kuid üsna kindlalt väitis noormees, et püüab oma elu Jõgevalt rohkem Tallinna suunas sättida.

Veel lisas Mairo, et proovib ka järgmisel aastal Kuressaare võistkonnas jätkata. “Eks ennast tuleb tõestada ja silma jääda,” lisas Mairo, lootes edaspidi ka meistriliigas hästi esineda. Ka Pelle Pohlak loodab Mairot näha Kuressaare klubis mängimas ka järgmisel hooajal.