Jõgeva pargijooks tõi jooksurajale 400 inimest

Möödunud nädalal korraldati Jõgeva linna Piiri pargi jooksu seekordne kuues ja viimane etapp, kokku tõi jooksusari kodunt välja pea 400 inimest.

Kolmel sügisel septembrikuus ja kolme kevadel maikuus peetud pargijooksu startides osales kokku 395 ja jooksuetappidel 160 jooksjat. Üldarvestusse vaja minevad neli etappi said kirja 37 osalejat. Neid aga, kes osalesid kõigil kuuel etapil, oli kokku kuusteist.

Kohtunikena tegutsesid Rainer Võsaste, Viktor Nõmm, Ranno Sammpere, Erki Suits ja Hanno Koll. Rajameistrid olid Andi Kuusk ja Kalle Saar. Pargijooksu korraldajad olid, nagu ka varasematel aastatel, Ave ja Aimur Säärits. Viimase sõnul oli jooksjate seas eriti palju just lapsi. Oli ka lausa perekonniti osalejaid, kelle seast väärib eriti esiletõstmist perekond Emajõe Põltsamaalt.

Osavõtjate üldarvu silmas pidades märkis Aimur Säärits, et varem on olnud ka paremaid aegu ning avaldas lootust, et osavõturohkeid pargijooksuetappe tuleb veel edaspidigi. Tegevusvõimalusi pakuti viimasel ajal pealtvaatajatelegi. Selle tarvis võeti kaasa käimiskepid, mida jooksuvõistlusega samal ajal soovijatele kepikõnniks välja laenutati. Jooksu toetajate seast tõstis ta esile Jõgeva linnavalitsust ja Jõgeva Selverit.

Kõikide etappide kokkuvõttes tuli 2001. aastal sündinud ja nooremate poiste grupis esikohale Mattias Säärits, teisele kohale Marcus Mardimäe ning kolmandale Karl-Oskar Järvela, tüdrukutest läks esikoht Kadi-Liis Viiarile, teine oli Liisbet Kesamaa ning kolmas Berit Truuts. 1999. ja 2000. aastal sündinud poiste grupis oli esimene Sander Õunapuu, teine Romet Vanari ning kolmas Markus Kikkatalo, tüdrukutest sai esikoha Annabel Kallis, teine koht kuulus Pille-Riin Kivisikule. 1997. ja 1998. aastal sündinud poistest oli esimene Gennet Joel Laks, teine Kristo Kreek ja kolmas Almar Kaarend, tüdrukutest läks esikoht Kätleen Noormägile, teise koha sai Liisbet Kallis ja kolmanda Veronika Gornjak. 1995. ja 1996. aastal sündinud poistest oli parim Denis Aganitš, järgnes Taivo Pärnamets ning tüdrukutest sai esikoha Reena Koll, teise koha Birgit Koll ja kolmanda Kätri-Avelin Säärits. 1993. ja 1994. aastal sündinud tüdrukutest olid parimad Riin Emajõe ja Kadri Allas. Täiskasvanutest  sai parimana üldarvestusse vajaminevad etapid kirja Viljo Emajõe.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus