Jõgeva Palliklubi juhib Tartumaa korvpalli meistrivõistluste III liigat

Käesolevast hooajast Tartumaa III liigat mängiv Jõgevalt pärit peamiselt õpilastest ja üliõpilastest koosnev võistkond sihib kõrget kohta ja võimalust tõusta järgmiseks hooajaks aste kõrgemale — II liigasse. Hetkel, kui põhiturniiri lõpuni on jäänud kolm mängu, hoitakse kaheksa teenitud võidu ja ühe kaotusega liidrikohta.

Mõte võistluskalendrisse mänge juurde saada ja end väljaspool Jõgeva maakonna karika- ja  meistrivõistlusi proovile panna sündis juba eelmise hooaja käigus. Võistkonna moodustamise ja asjaajamise kohustuse võttis enda kanda Rauno Pristavka, kes leidis sponsorid  Juta & Kaido, Jõgeva Linnavalitsuse ja Jõgeva Vallavalitsuse näol. Tarvilik lisaraha on kulunud marjaks ära peamiselt õppuritest ja tudengitest koosneva võistkonna toetamiseks nii võistlustasude maksmisel kui võistlusvormide hankimisel, mis asendavad alates teisest hooaja poolest seni kasutuses olnud Jõgeva Gümnaasiumist lahkelt laenuks antud võistlusriietust.

Eesmärk on julge – võita III liiga

Kindlust, et edukalt mängima hakatakse, andsid kahe koduse konkurendi head esinemised Tartumaa liigades. Nimelt võitis Puurmani eelmisel aastal III liiga ja tõusis selleks aastaks aste kõrgemale ning Torma SK lõpetas I liiga liidrikohal, tõustes käesolevaks aastaks meistriliigasse. Kuna nende mõlemaga on Jõgeva maakonna meistrivõistlustel tulemuslikult rinda pistetud, siis võis eesmärgi seada julge – võita III liiga, et kerkida järgmiseks hooajaks taseme võrra edasi, II liigasse. Selle nimel praegu vaeva nähaksegi.

12 võistkonna vahel peetavale turniirile, kus mänguaeg on 4×8 minutit, pandi võidukas algus oktoobris, kui kohtuti E-Tehnoga. Mängu algus oli rabe ja konarlik. Kuigi saadi küllaltki vabalt visetele, ei suudetud tabada. Nii tuldi I veerandaja lõppedes puhkepausile käsi laiutades ja tõdedes, et kuigi mängupilt peaks näitama üleolekut vastasest, ei suudeta seda realiseerida tablool olevateks numbriteks, mis näitasid kangekaelselt kaotusseisu 5:10. Üksteist innustades santi seisu mänguplatsil parandama asutigi ja mängu lõpuks olid tulemuseks võidukad numbrid 48:28. Resultatiivseimad olid Rainer Olesk 14 ja Rain Põdra 11 punktiga. Tõrvatilgaks meepotis võib lugeda niru vabavisetetabavuse: 22 viskest suudeti läbi rõnga transportida vaid 7.

Kibe kaotus ja järgnenud võidud

Mängu Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste vastu suudeti hästi alustada ja I veerandaeg võideti 18:9, kuid järgmistel veerandaegadel, mil mänguaega jagus ka varumeestele, sammusid sõdurid tasapisi lähemale. Mängu lõpuks tunnistasid numbrid siiski võitu 54:49 ja neist punktidest ligi pooled kahe mängija kontol: Rain Põdra 15 ja Alar Päll 10 silma. Järgmist mängu tuli oodata poolteist kuud, kui alles detsembri alguses mindi vastamisi tabeli eesotsas figureeriva Puhja Strohhiga. Võimalik, et oma mõju avaldas pikk paus võistluskalendris; mõningate põhimängijate hilinemine mängule, mistõttu kastaneid asuti tulest välja tooma tavapäratu algkoosseisuga ja oma õiget rütmi võistkonna liidrid ei leidnudki. Kehv visketabavus nii mängusituatsioonis (eksiti ka korvi alt vabadelt positsioonidelt) kui vabavisetel, mida suudeti 12-st läbi korvirõnga saata  vaid 4. Seetõttu oli kaotus 43:56 tõsiasi. Ainsaks helgeks hetkeks mängus jäi 8:0 spurt, kui Kuldar Lääne tabas kahel järjestikusel rünnakul kolmepunktiviske ja lisas sellele veel tulemusliku kiirrünnaku, kuid suuremat muutust see kahjuks mängukäiku tuua ei suutnud. Kahekohalise punktisummani ei jõudnud ükski mängijatest, enim suutsid Alar Päll 9 ja Kuldar Lääne 8 punktiga.

Järgnevad kolm mängu tabeli lõpuossa kuuluvate meeskondadega suudeti eneste kasuks pöörata juba avaveerandist alates. Helia Puit/Tõrvandi DDS võideti 58:42 (Rainer Olesk 16, Alar Päll 12 ja Kuldar Kuld 9 punkti). BDCOL ehk Balti Kaitsekolledž alistati numbritega 86:26 (Rain Põdra 18, Alar Päll 13, Taavi Valgmäe 12, Kuldar Kuld 11 ja Rauno Pristavka 11 punkti). Tabeli punane latern Popsport/Hiie Majagi mängiti üle suureskooriliselt tulemusega 85:30 (Rainer Olesk 26, Alar Päll 15, Rauno Pristavka 12, Kuldar Kuld, Taavi Valgmäe ja Janar Kriiska 10 punkti).

Ees kolm põhiturniiri mängu

Märksa tõsisem heitlus seisis ees Laeva vallaga, kes figureeris tabeli kõrgematel kohtadel. Mängu alustati kontsentreeritult, peeti kinni distsipliinist, suudeti leida kombinatsioonide abil  vabad viskekohad ja pall ka korvi saata. Samal ajal oli vastasvõistkond hädas Jõgeva kaitse lahtiharutamisega ja visete tabamisega. Poolaja võitis Jõgeva kahekordse ülekaaluga 46:23. Teise poolaja alguses sai vigastada seni edukalt mänginud Kuldar Kuld, kes väänas tõsiselt hüppeliigest ja Jõgeva võistkonda selles mängus enam aidata ei saanud. Kaugvisked, mis esimesel poolajal suurepäraselt tabasid (terve mängu peale tabati koguni 10 kolmepunktiviset), enam nii kergelt teed läbi korvirõnga ei leidnud ja ka vastasvõistkond parandas oma visketabavust ja hakkas lähemale nihkuma. Siiski suudeti eduseisu hoida ja mängu võitis Jõgeva 65:57. Suuremad punktitoojad olid Rain Põdra 17 (tabas pooled võistkonna kolmepunktivisetest) ja Rainer Olesk 11 punktiga.

Raskeks kujunes mäng Rannu vald/Melior M vastu, kuna mõned põhimängijad olid puudu ja vastasvõistkond esitas südi mängu. Terve mäng kujunes punkt-punkti heitluseks, kus enne viimast veerandaega oli Jõgeva küll suutnud end 7 punktiga ette rebida, kuid mängu lõpp kujunes ikkagi pinevaks. Kaotusest päästsid Janar Kriiska tabatud vabavisked mängu lõpus. Nii suudeti võtta seitsmes võit numbritega 67:64. Kogu mängu jooksul hoidsid võistkonda pinnal 4 kolmepunktiviset tabanud Alar Pälli 20, Rainer Oleski 18, Janar Kriiska 11 ja Rauno Pristavka 10 punkti.

Jõgeva Palliklubil seisab ees veel kolm põhiturniiri mängu, mille tagajärjel on selge, kui kõrge koht turniiritabelis suudetakse haarata ja milliselt positsioonilt minnakse vastu play-off kohtumistele.