Jõgeva Päästeosakond sai uue auto

Lõuna-Eesti Päästekeskuse Planeerimisbüroo peaspetsialist Silver Konks märkis, et Saksamaal valminud päästetööde põhiauto koosneb  firmas Man toodetud alusautost Man ja sellele ehitatud kustutus- ja päästesüsteemist, mis tehtud Austria firmas EMPLI, mis on selles valdkonnas tuntud ja hinnatud ettevõte kogu maailmas.

Silver Konksi sõnul on võimaldab tänavu valminud päästeauto teha kõiki päästetöid. “Selleks on olemas  vajalik varustus: redelid, veemahuti, liiklusavarii likvideerimisel kasutatavad lõikeriistad ja muu vajalik.”  Jõgeva Päästeosakonna juhataja Jüri Alandi sõnul saab lisaks tulekahjude kustutamisele ja liiklusavariide likvideerimisele tehnika viimase sõna järgi valminud päästemasina abil likvideerida ka kergemaid reostusi.

“Masina kabiinis on ruumi viiele mehele. Kohe, kui auto kohale jõudis, hakkasime koolitama ka päästetöötajaid, et jagada neile teadmisi ja oskusi uue päästetehnikaga ümberkäimiseks. Lahingvarustusse loodame sõiduki võtta kahe nädala pärast. Tänu kaasaegse päästemasina saamisele tekib võimalus anda Jõgeva Keskkomandole kuulunud kustutusauto   Põltsamaa komandole ning seal kasutuses olnud auto omakorda Tabivere komandole, kus väga vana masin tarvis kiiresti  uuema vastu välja vahetada,” lisas Alandi.

“Jõgevamaal on ametis professionaalsed päästeteenistujad, kes suudavad hästi keerulisi olukordi lahendada ja vajavad ka kaasaegset päästetehnikat,”  ütles Lõuna-Eesti Päästekeskuse Planeerimisbüroo juhataja Kuido Kriisa. 

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus