Jõgeva Noorus-96 sai väärtusliku võidu

Jõgeva SK Noorus-96 jalgpallimeeskond alistas laupäeval Jõgeva aleviku staadionil peetud Eesti meistrivõistluste ida-põhjagrupi mängus liigatabelis teisel kohal olnud Tallinna Dünamo kindlalt 4:1. Koduväljakul siiani võitmatuna püsivad jõgevalased on kümne mänguga kogunud 16 punkti ning on enne kevadringi viimast kohtumist tabelis viiendal kohal.

Nooruse algkoosseisus mängisid Timo Limberg, Nikolai Roop, Priit Jõeäär, Eigo Loorius, Eduard Lehtmets, Vladimir Ingver, Kristjan Kuldmägi, Reio Praats, Mairo Tikerberi, Mihkel Kukk ja Jürgen Hiljurand, teisel poolajal sekkus vahetusest ka Andro Lepp.

Mängu pidi eelmises kohtumises saadud punase kaardi tõttu vahele jätma Nooruse edukaim väravakütt Mario Tikerberi, samuti ei saanud seljavigastuse tõttu osaleda esiväravavaht Rauno Pristavka. Oluliste mängijate puudumine jõgevalasi siiski väga ei takistanud: rünnakul säras Mairo Tikerberi, väravas tegutses praktiliselt eksimatult Timo Limberg.

Esimene poolaeg lõppes kodumeeskonna eduseisuga

Avavärava lõi mängu 38. minutil Mairo Tikerberi ning kodumeeskonna 1:0 eduseisul lõppes ka esimene poolaeg. Mängu vaatama kogunenud publik eduseisule vaatamata väga optimistlik ei olnud, kardeti, et hooaega edukamalt alustanud Dünamo paneb lõpuks siiski oma paremuse maksma. Läks aga hoopis teisiti.

Teist poolaega väga aktiivselt alustanud Noorus lõi viie minuti jooksul kolm väravat ning juhtis 57. minutiks juba 4:0. Mängu teise värava lõi Kristjan Kuldmägi 52. minutil, juba järgmisel rünnakul sai oma teise tabamuse kirja Mairo Tikerberi ning veel paar minutit hiljem oli täpne Mihkel Kuke löök.

Väga ebaõnnestunult ja kohati ka arusaamatult tegutses kõigi nende väravate puhul vastaste väravavaht Mihhail Lissenkov. Väravavaht üritas sageli lausa karistusalast väljaspool mängu sekkuda ning Jõgeva mängijad olid varmad tekkinud olukordi külmavereliselt lahendama.

Kaitseliin ja Timo Limberg tegutsesid kindlalt

Seejärel kaldus mäng küll järjest rohkem Nooruse värava alla, kuid kaitseliin ja Timo Limberg tegutsesid kindlalt ning Tallinna Dünamol õnnestus oma võimalustest ära kasutada vaid üks. 75. minutil lõi Maksim Židkov seisuks 4:1. Samas olid väga ohtlikud ka Nooruse vasturünnakud ning mitmel korral ei puudunud väga palju sellest, et kodumeeskonna võidunumbrid oleksid veelgi suuremad olnud. Korduvalt koges ebaõnne Nikolai Roop, kelle löögid läksid kas napilt väravast üle või tabasid latti.

Kümnest mängust on Noorus-96 võitnud viis (neli neist koduväljakul), viigistanud ühe ning kaotanud neli. Kogutud kuueteistkümne punktiga ollakse neljateistkümne meeskonna konkurentsis viiendal kohal. Taas võidukas olnud Paide Linnameeskonna II võistkond suurendas oma eduseisu järgnevate ees juba seitsmepunktiliseks. Paidel on 28 punkti, järgnevad Raasiku FC Joker 21 ja Tallinna Dünamo 19 punktiga. Jõgevalaste järgmisel vastasel, Tartu JK-l Welco Elekter on 18 punkti, JK-l Luunja on Noorusega võrdselt 16 punkti. Tabeli lõpetab endiselt punktita olev JK Loo.

Ida-põhjagrupi edukamate väravaküttide tabeli tipus on võrdselt kaheksa tabamusega Türi JK Ganvix mängijad Karel Seire ja Ergo Eelmäe. Mario Tikerberil on kirjas seitse ning Mairo Tikerberil, Rauno Esopil (Raasiku) ja Lauri Pilvel (Võru) kuus väravat.

Kevadringi viimases mängus on Jõgeva SK Noorus-96 sel pühapäeval vastamisi Tartu JK-ga Welco Elekter. Lahtine on hetkel vaid mängukoht – tartlaste kodustaadionil toimuva ürituse tõttu võib juhtuda, et see mäng tuuakse üle Jõgeva aleviku staadionile. Kui tartlased siiski leiavad oma kodulinnas mängimisvõimaluse, algab kohtumine pühapäeval kell 14.00. Kui mäng toimub Jõgeval, algab see kell 12.00.