Jõgeva Noorus-96 pidi tunnistama Lasnamäe Ajaxi paremust

Jõgeva SK Noorus-96 jalgpallimeeskond kaotas pühapäeval Tallinnas Lasnamäe Ajaxile 2:5. Eesti meistrivõistluste teise liiga ida-põhjagrupis on jõgevalased seitsme vooru järel kaheksandal kohal.

Nooruse eest mängisid seekord Vladimir Ingver, Jürgen Hiljurand, Kristjan Kuldmägi, Keio Kanna, Mihkel Kukk, Rauno Pikver, Nikolai Roop, Tauno Anvelt, Mairo Tikerberi, Andro Lepp, Rauno Pristavka ning vahetusest väljakule pääsenud Rene Poll.

Jõgevalased alustasid mõne aasta eest Eesti meistriliigas mänginud Lasnamäe Ajaxi vastu hästi: juba kohtumise viiendal minutil avas skoori Nikolai Roop. Nooruse eduseis püsis mängu 24. minutini, siis viigistas Sergei Tasso löök seisu.

39. minutil õnnestus kodumeeskonnal Bogdan Lukašenko värava järel esmakordselt juhtima minna, kuid kolm minutit hiljem tõi Rauno Pikveri tabamus tabloole taas viigiseisu. Teise poolaja algul viis Bogdan Lukašenko pealinlased jälle ette ning edu enam käest ei antud. Mängu lõpus suutsid palli Rauno Pristavka väravasse toimetada veel Sergei Tasso ja Ilja Lapin ning Ajax võitis 5:2. Mängu teisel poolajal jagas kohtunik Tomi Rahula usinalt kollaseid kaarte: Ajaxi mängijatest teenisid karistuse Rain Mürkhain ja mõlemad Noorusele kaks väravat löönud mehed, Lukašenko ja Tasso. Nooruse mängijatest jäi kohtunikele silma Jürgen Hiljuranna reeglitevastane tegutsemine.

Seitsme mänguga on Jõgeva SK Noorus-96 kogunud kümme punkti, liigatabelis annab see 14 meeskonna konkurentsis kaheksanda koha. Seni täiseduga mänginud Paide Linnameeskonna II võistkond kaotas seitsmendas voorus esmakordselt punkte, viigistades võõrsil 1:1 Tartu JK-ga Welco Elekter. Paidelastel on tabelis 19 punkti, järgnevad Tallinna Dünamo 16 ning Türi JK Ganvix, Raasiku FC Joker 1993 ja Tartu JK Welco Elekter 12 punktiga.

Laupäeval kell 11.00 kohtub Noorus-96 Jõgeva aleviku staadionil Tallinna JK Legion II meeskonnaga. Pühapäeval, 1. juunil kell 12.00 ollakse Kuusalus vastamisi JK-ga Kaitseliit Kalev.