Jõgeva noortekeskus tähistas sünnipäeva mängudega

2. aprillil tähistas Jõgeva linna noortekeskus seitsmendat sünnipäeva, mis on nii noortele kui noorsootöötajatele tähtis päev. Tänavu oli sünnipäeva läbivaks teemaks mäng.

Jõgeva linnavalitsuse noorsootöö peaspetsialist Ülle Ottokar kirjeldas sünnipäeva kui mõnusat ja rahulikku ühistegevust. Iga noor sai panustada: kes aitas õhupalle puhuda, kes lauda katta või koristada.

Sünnipäeval mängiti vahvaid lauamänge. Külas käisid noorsoopolitseinik Kersti Raiküla ja piirkonnavanem Jana Õim, kes viisid läbi õpetlikke ja lustlikke meeskonnamänge. Noored pidid moodustama rühmad ja valima kapteni, kes käis politseinike juures sõna vaatamas. Seejärel tuli tal loetud sõna või vihje kaaslastele joonistada, seejuures ei tohtinud ta sõnagi rääkida. Sünnipäevalistel tuli joonistada nii ülekäigurada, karistusseadustikku kui ka turvavööd. Samas tuli ka nuputada ning loominguliselt läheneda. Näiteks oli vihjeks “kõige odavam elukindlustus”. Noored ei mõelnud pikalt ning kiiresti joonistati paberile helkurid. Lisaks mängisid politseinikud noortega liiklusohutuse teemalist sõnaseletusmängu.

Hiljem õpiti JJ- Street tantsude töötoas Kaspar Pälli juhendamisel uusi tantse. Seal olid kõige aktiivsemad ja uudishimulikumad väiksemad külalised. Nende jaoks oli tantsimine põnev ning uus kogemus. Kes noortekeskuse ruumides olemisest väsis, sai minna üksi või koos sõpradega linnamängule. Tähelepanelikult linnaruumis liikudes tuli küsimustele vastused leida. Autasuks olid magusad üllatused. Muidugi ei möödu ükski sünnipäev ilma tordita. Sel korral sai maiustada kohaliku tordimeistri Sirje Arandi tehtud šokolaaditordiga.

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus