Jõgeva noorte koolireis Kihnu saarele

Kooliaasta lõpu puhul otsustasid Jõgevamaa gümnaasiumi 10i klassi õpilased tutvuda Kihnu saare ja eluga. Reis algas reedel ja lõppes pühapäeval. Seega veedeti kolm päeva Eesti kõige kaunimal saarel.


Esimesel kahel päeval ilm seiklemist ei soosinud, kuid avastused siiski ära ei jäänud, sest et halb ilm ei seganud saarega tutvumist. Vihma ja tuult trotsides sõideti ringi veoauto kastis. Uudistati saare vaatamisväärsusi, nende hulgas ka Kihnu tuletorni, kirikut ja muuseumi. Noored said ka külastada kohalikku poodi, kus hinnad olid mandri omadest märgatavalt krõbedamad.

Et kämpingutes puudusid radiaatorid, koguneti puhkeala kaminasaali, kus veedeti mõnusalt aega ja arutati suveplaane. Teisel päeval peeti kontide soojendamiseks maha ka üks korralik saunaõhtu, mis oli paljude sõnul reisi kõige võimsam elamus. Õnneks pöördusid tuuled ja ilm muutus viimase päeva hommikuks üsna suviseks, mille tähistamiseks otsiti välja  võrkpall ja suunduti läheduses asunud palliplatsile.

Kõik reisil osalenud kinnitasid kui ühest suust, et reis oli suurepärane algus pikale suvepuhkusele, mis tuleb loodetavasti kõigile mõnus ja soe.

ANTON-VALDIS LENNUK

blog comments powered by Disqus