Jõgeva noormees Eesti jalgpallikoondises!

Laupäeval sai alguse Eestis toimuv alla 17-aastaste noormeeste Euroopa Meistrivõistluste kvalifikatsiooniturniir. Grupi kohtumised, kus lisaks Eesti koondisele on loositud ka Prantsusmaa, Ukraina ning Sloveenia järelkasv, mängitakse Kadriorus ning Rakveres.

Esimesel mängudepäeval võitis Prantsusmaa kindlalt Sloveenia 3:1 ning Eesti viigistas Kadriorus Ukrainaga 0:0. Jõgeva spordisõprade jaoks muudab mängu oluliseks see, et Eesti meeskonna väravat kaitses meie kohalik poiss Karli Kütt. Noor väravavaht juhendas oma kaitseliini kindlalt ning tegi mitu esmaklassilist tõrjet.

Teisel mängudepäeval kohtuti Prantsusmaa noortega, kes  läksid kohtumist juba seitsmendal minutil juhtima, kuid eestlastel õnnestus veel esimesel poolajal viigistada. Siiski tuli teise poolaja lõpu eel tõdeda külaliste paremust ning kaotati 3:1. Taaskord valvas koondise väravat Karli, kes sai hakkama mitme hea tõrjega ning ühegi värava puhul temal süüd ei olnud. Ukraina alistas samal päeval Rakveres Sloveenia 1:0

Kolmas mängudepäev on täna ning hea õnne korral võib loota ka edasipääsule eliitringi, kuhu saavad grupi kaks paremat.

Tulevikulootus, kes on vähemalt selleks turniiriks tõusnud alla 17-aastaste koondise esinumbriks, tõdes, et see on talle esmakordne kogemus mängida nii tähtsalt turniiril ning mängudele eelnev pinge võtab korraks ka jala värisema, kuid pärast esimest kohtumist oli juba kindlam tunne. Karli koduklubi SK Noorus 96 treener Igor Orlov tunnistas, et on uhke tunne vaadata, kuidas oma kasvandik nüüd koondist esindab ning sellega niivõrd hästi hakkama saab.

Karli on noortekoondist esindanud ka mõnel korral varem, kuid ei olnud senini saavutanud esiväravavahi staatust. Klubijalgpalli mängib noor väravavaht kodulinnas Jõgeval SK Noorus 96 meeskonnas ning U17 eliitliigas Tartu Tammeka ridades.