Jõgeva noorimad käisid vastuvõtul

Pühapäeva hommikul Jõgeva kultuurikeskuses korraldatud traditsioonilisele noorimatele linnakodanike vastuvõtule oli koos vanematega  kutsutud 54 last, kes on sündinud alates möödunud aasta linnapäevadest kuni tänavusteni. Väikesed tüdrukud ja poisid said kohalikult omavalitsuselt kingituseks linna vapiga hõbelusikad.

Piduliku hommikupooliku juhatas sisse Jõgeva muusikakooli huviõppeosakonna laululaste ja nende juhendaja Ülle Hanseni esinemine. Koosolijate poole pöördunud Jõgeva linnavolikogu esimees Meelis Pauklin rõhutas, et kohaliku omavalitsuse eesmärk on pakkuda paikkonna lastele võimalikult turvalist elu- ja arenemiskeskkonda.

“Kindlasti soovime kõik, et iga laps kasvaks hea tervise ja positiivse ellusuhtumisega peres, mis muudab tugevaks ka meie riigi,” toonitas oma kõnes linnapea Kalmer Lain.

„Tänane sündmus on igati tänuväärne ja kauaks meelde jääv,”  ütlesid lapsevanemad Reet Säärits ja Innar Puusta, kes tulid vastuvõtule pere neljanda lapsega. Põltsamaa Ametikooli kokanduse kutseõpetaja Anneli Petersoni süles vaatas erksalt ja uudishimulikult maailma pisike Martha.

“Meie perre sündisid kaksikud, kellele panime nimeks Kristian ja Kristofer. Kahe poisi ilmaletulek on mõistagi topeltrõõm. Nad on välimuselt sarnaselt, kuid iseloomult päris erinevad,” ütles jõgevalane Tiia Liis.

“Lapse sünd on oluline ja rõõmustav sündmus igale piirkonnale. Seetõttu on kiiduväärt, et mitmetes omavalitsustes ja ka Jõgeval juba aastaid noorimate kodanike vastuvõtte korraldatakse,” ütles maavanem Viktor Svjatõšev, kes ise juba viiekordne vanaisa. Tema  poja perre sündis  tüdruk, kes on saanud nimeks Kaidi.

„Lastelastega tegelemine on mulle meeldiv vaheldus, püüan nende jaoks võimalikult palju aega leida,” lausus maavanem.

JAAN LUKAS 

blog comments powered by Disqus