Jõgeva noored esmakordselt Eesti tantsumeistrivõistlustel

Lasteklassis (kuni 11-aastased) võistelnud Andrei ja Renata saavutasid 18 tantsupaari seas hinnatava seitsmenda koha, finaalipääsemine jäi vaid ühe punkti kaugusele.

Lasteklassis osales meistrivõistlustel paare nii E-, D- kui ka C- võistlusklassist. Kuldmedali võitsid Oliver Kips ja Kristina Morozjuk klubist Revalia, teise koha saavutasid Anton Savt?inets ja Margaret Niine (Revalia) ning kolmandaks tulid Artur Viitmann ja Sofia Savenko (Favoriit).

Karjääri parim

Noorteklassis jäid Kristo Treial ja Grete Aare 29 tantsupaari seas 25. kohale. Kuldmedali võitsid Vladislav Inostrantsev ja Marina Nikolajeva, teiseks tulid Konstantin Gorodilov ja Emma-Leena Koger ning kolmandaks Paul Reinolt ja Erika Reinaru. Kõik medalipaarid on tantsuklubist Kreedo Dance.

“Mõlemad Jõgeva tantsupaarid näitasid senise karjääri tähtsaimal võistlusel oma parimat tantsu ning täitsid igati treenerite ootused,? hindas noorte esinemist treener Silver Hannus.

“Andrei ja Renata esitus nendel võistlusel oli äärmiselt muljetavaldav, mille kinnitajaks on ka teiste tantsukoolide treenerite tunnustus,? ütles Hannus. “Treenerina jään ootama, et tantsupaar suudab näidata kõrgelt hinnatavat tantsuklassi ka järgmistel meistrivõistlustel ning võitleb välja koha kuue Eesti parema paari hulgas.?

Ka Kristo ja Grete suhtes ei koonerdanud treener kiidusõnadega. “Noorte võistlusklassi väga tihedas ja kõrges konkurentsis andsid Kristo ja Grete tugeva lahingu juba kogenenumatele võistluspaaridele. Kahjuks jäi vaid üks punkt puudu järgmisse vooru pääsemisest,? selgitas Hannus saavutatud tulemust. “Olen kindel, et suurimaks saavutuseks oli tantsupaaril võistlustelt saadud kogemus, mis andis eneseusku edasiseks järjepidevaks treeningtööks ja edukateks sooritusteks võistlustel.?

Tallinnas Eesti Tantsuspordi Liidu korraldusel toimunud ladina-ameerika tantsude meistrivõistlusel võisteldi täiskasvanute, noorte, juunior II, juunior I, laste ja seenioride võistlusklassides. Võistlustel osales kokku 152 paari 19 tantsuklubist. Peakohtunik oli Ave Vardja ning kaheksa hindekohtunikku pärinesid Taanist, Venemaalt, Leedust, Ukrainast, Rootsist, Soomest, Norrast ja Lätist.

Edu ka klubivõistlustel

Tantsuklubi Stiil Jõgeva filiaal loodi 2001. aastal. Treeneriteks on olnud Reet Kurvits, Pihel Kutsar, Oliver Hannus ja Silver Hannus. Praegu osaleb treeningutel kokku 16 tantsupaari, neist pooled algajate ja pooled edasijõudnute grupis.

Treeningud toimuvad kolm korda nädalas Jõgeva kultuurikeskuses, kuid enne olulisi võistlusi on treenerid alati valmis võimaldama lisatreeninguid.

Tänaseks on klubi tantsijate hulgas kaks D-võistlusklassi tantsupaari ning kolm E-klassi tantsupaari, kellel on võimalus osaleda Eesti meistrivõistlustel. 2007. aastal liitub E-klassiga veel kaks tantsupaari.

Äsjastel meistrivõistlustel lasteklassis võistelnud Andrei ja Renata osalesid mullu edukalt mitmetel klubivõistlustel, saavutades esikohti nii standard- kui ladina-ameerika tantsudes ning kogudes piisava arvu kohapunkte edasiminekuks E-klassist D-võistlusklassi.

Et võistelda koos Eesti parematega, teevad lapsed trenni ka koolivaheaegadel ning suviti Räpinas Tartu klubi Stiil korraldatavas tantsulaagris.

Andrei ja Renata on koolis väga head õpilased ning tihedale treeningukavale vaatamata tegelevad lisaks tantsule ka muude hobidega: Renata laulmise ja võrkpalliga, Andrei klaveriõpingute, laulmise ja jalgpalliga.

ANDRES LOORAND

blog comments powered by Disqus