Jõgeva noored Eesti meistriks

Jõgeva SK Tähe/Olivia 04 meeskond tuli saalihoki Eesti noorte U15 meistriks. Põnevas finaalmängus alistati finaalis lisaajal Tallinna Sparta team Automaailm 5:4 (3:2, 1:2, 1:0).


Meistrivõistluste põhiturniiri võitnud Jõgeva järelkasvumeeskond oli nelja meeskonna finaalturniiril favoriit, kuid mõistagi ei maksnud play-offis eelnevad mängud midagi.

„Olime Spartat küll hooajal selgelt võinud, kuid neil polnud kunagi parimat koosseisu koos. Nüüd tulid Jõgevale kulda võitma ja see oli hoopis teine meeskond,” rääkis Jõgeva Tähe treener Marko Saksing.

Medalimängude poolfinaalis kohtus Jõgeva U15 esindus Tapa valla Spordikooli/Tamsalu EBE ühendmeeskonnaga ja võitis veenvalt 12:2. Finaal Sparta team Automaailma vastu oli teisest puust. Tasavägises mängus ei suutnud kumbki pool oma paremust maksma panna. Kui lõpuni jäi 1.16, asus Tallinna meeskond 4:3 juhtima.

„Õnneks meie poisid ei murdunud, vaid näitasid tugevat iseloomu. Ja 21 sekundit enne lõpuvilet viisid mängu lisaajale. Lisaajal õnnestus aga visata võiduvärav ja saada magus võit,” selgitas Saksing.

Kuldse meeskonna treener lisab, et tegemist on valdavalt 2004. ja 2005. sündinud poistega. „Viimati oli meil nii hea järelkasvu meeskond viis aastat tagasi, 1999. sündinud. Mitmed praegused U15 mängijad oleksid paari aasta pärast juba esindusvõistkonnale heaks täienduseks, kuid kõik sõltub sellest, paljud neist pärast põhikooli lõpetamist Jõgevale kooli jäävad. Tookord läks meeskond laiali. Nüüd teen tööd selle nimel, et poisid Jõgevamaa gümnaasiumis õpinguid jätkaksid,” rääkis Saksing.

Jõgeva Tähe noored mängijad teenisid meistrivõistluste lõpuks ka terve rea eriauhindasid, mis näitab nende mängutaset.

A-grupi resultatiivseim mängija oli meistrivõistlustel Karl-Eerik Kukk 26 (16+10) punktiga.

Parimaks ründajaks nimetati Rasmus Randoja, parim väravavaht oli Marten Teppan ja meistrivõistluste MVP mängija Rome Andro Moora.

Treener Marko Saksing tõstis lisaks neile esile veel meeskonna kaptenit Margus Rosinat. „Margus on tark ja küps mängija, kellest meeskonnale on palju kasu. Tema ja Moora on juba mänginud ka Eesti juunioride koondise eest. See näitab ka midagi.”

Jõgeva Tähe U15 meeskond on hästi kokkumänginud tiim, kelle edu tuli treeneri sõnul pika ja järjepideva töö tulemusena.

Loodetavasti saab esindusmeeskond siit head täiendust.

Jõgeva SK Tähe/Olivia 04 U15

Margus Rosin (kapten), Mattias Lust, Rome Andro Moora, Oliver Heljand, Marten Teppan, Kevin Ots, Kristofer Frank, Rasmus Randoja, Gregor Rande, Kaspar Jaan Heljand, Alex Kaarepere, Karl-Eerik Kukk, Karl Mark Tammsaar, Rauno Pärtel, Holger Nõmm, Marek Rosin, peatreener Marko Saksing ja füüsilise ettevalmistuse treener Ailer Mõtsar

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus