Jõgeva neiu läheb Hiinasse tudengimissi võistlusele

Jõgevalt pärit Merilyn Saksing lendab tuleva nädala lõpus Lõuna-Koreasse ja edasi Hiinasse, kus hakatakse valima maailma tudengimissi (World Miss University). Kuidas tal seal läheb, on raske ette ennustada, ent mitmel kodumaisel iludusvõistlusel läks Merilynil tänavu suurepäraselt.


Merilyn Saksingu (23) enda jaoks oli suvistest võistlustest kõige olulisem Tallinnas juulikuise Õllesummeri ajal peetud “Eesti iluduskuninganna 2016”. Omal algatusel ta sinna läinud poleks, ent kui Sixtina tantsu- ja modellikooli juht Tiina Jantson teda kutsus, otsustas ta kutse vastu võtta. Tiina Jantson teab Merilyni tänu sellele, et möödunud aastal osales Merilyn Hiinas toimunud konkursil Miss Model of the World ning tuli seal kolmekümne parema hulka.

Võistlus Eesti iluduskuninganna tiitlile kestis neli päeva ning läbida tuli rahvusliku kostüümi, bikiini- ja õhtukleidivoor ning talendivoor. Viimases tuli missikandidaatidel näidata, mis alal nad andekad on. Merilyn esitles selles voorus oma maalide portfooliot. Ta on lõpetanud Jõgeva kunstikooli ja maalib ka praegu. Vahetult enne missivõistlust avas ta Jõgeva kultuurikeskuses oma teise isikunäituse. Paar nädalat enne seda oli ta aga lõpetanud edukalt Tartu ülikooli majandusteaduskonna bakalaureuseõppe. Nii et vastupidiselt omal ajal levinud stereotüüpidele käivad Merilyni puhul ilu, tarkus ja andekus käsikäes.

Iluduskuninganna konkursil võitis Merilyn peapreemia ning Eesti iluduskuninganna ja Miss Globe Estonia tiitli. Ta ise arvas, et võit ei tulnud kergelt, ent tema pikk kasv, särav naeratus ja positiivne ellusuhtumine tulid kindlasti tiitlite saavutamisel kasuks.

Pärast võistlusi kirjutati meedias, et Merilyn esindab Eestit Miss Globe’i ülemaailmsel konkursil, ent see reis jääb tal paraku ära. Kui Miss Globe’i toimumiskuupäevad teatavaks said, selgus, et võistlus saab teoks arvatust varem. Ja samaks ajaks oli Merilynil juba kokku lepitud osalemine võistlusel World Miss University. Sellelegi võistlusele mineku idee pakkus välja Tiina Jantson. Ta arvas, et Hiinas saab Merilyn end rohkem näidata ja ka ise näha. Võistlus kestab nimelt tervelt kuu aega ja Merilyni teada viibitakse selle aja jooksul neljas linnas.

“Niisama sellistesse paikadesse juba ei satu, seepärast arvasin, et võimalusest on vaja kinni haarata,” sõnas Merilyn.

Uus reklaamnägu

Tema sõnul peavad kõik osalejad 13. novembriks Lõuna-Koreasse kogunema, kus neile kõigile Hiina viisa vormistatakse. Sel moel kulub viisade hankimiseks vähem aega ja vaeva. Kui palju neide tudengimissi tiitlile kandideerima hakkab, Merilyn ei teadnud, ent tavaliselt osaleb rahvusvahelistel võistlustel 50-70 võistlejat.

“Ülikoolis võtsin ühel semestril hiina keele algkursust. Nii et mõned väljendid on mul ikka selged. Ka mulluse Hiina-reisi kogemused tulevad nüüd kindlasti kasuks,” arvas Merilyn.

Kuna lennupiletid tuleb ise kinni maksta ja uuendada ka garderoobi, otsis Merilyn sponsoreid ja leidis neid ka Jõgevamaalt. Tema võistlusreisi toetavad näiteks Jõgeva vald ja mitu eraisikut. TradeHouse ilukaubamaja annetas talle aga ilutooteid. Seegi on suur abi, sest võistlusel tuleb olla hommikust õhtuni särava välimusega.

Eesti iluduskuninganna tiitel polnud siiski ainuke, mille Merilyn tänavu suvel võitis, vaid ta valiti ka Schwarzkopfi firma korraldatud võistlusel Miss Palette’iks ehk Palette’i sarja toodete (need on enamasti juuksevärvid) uueks reklaamnäoks. Hiljuti käisid Merilyn ning Lätis ja Leedus valitud Miss Palette Riias fotosessioonil.

“Fotosessioon oli väga tore. Kui jumestajate ja fotograafiga kohe ühele lainele saad ja pildistamisprotsess sujub, siis see töö ei väsita, vaid annab hoopis energiat juurde,” ütles Merilyn, kes on ka varem hobikorras fotomodelli tööd teinud. Riia sessioonil tehtud pilte pole ta ise veel näinud, ent peatselt peaksid uued reklaamplakatid publiku ette jõudma. Kes aga arvab, et tuntud firma tuntud tootesarja reklaamnäoks olemine Merilynile kopsaka summa rahakotti toob, see eksib: võistluse auhinnaks oligi seesama fotosessioon pluss veel mingi kogus Schwarzkopfi tooteid.

“Fotosessioon koosnes tegelikult kahest osast: lisaks Schwarzkopfile tehtud piltidele võisime ka omaks tarbeks pilte teha lasta,” sõnas Merilyn.

Ta võttis suvel osa ka ajakirja Buduaar suvemodelli konkursist ja pääses sellelgi finaali. Pärnus toimunud finaalvõistlusel tunnistati ta catwalki parimaks.

“Lavakõndi ma otseselt õppinud pole, küll aga olen lapsepõlves palju modellisaateid vaadanud,” ütles Merilyn.

Pigem hobi

Modellindust ja missindust pole ta kunagi ülearu tõsiselt võtnud, vaid need on tema jaoks toredad hobid. Ta on geenidega pärinud hea figuuri, nii et läbimõelduma toitumise võtab ta ette ainult enne võistlusi. Trennitegemise viisidest meeldib talle kõige rohkem kiirkõnd. Eriti tore on, kui seda ala saab harrastada koos vestluskaaslasega.

Kui saleda joone nimel võivad ka teised pingutada, siis Merilyni kasvu n-ö järele teha pole võimalik. Pikkust on tal 185 cm ja kui ta ka korralikud kontsad alla paneb, on kaks meetrit täis.

“Ülevalt on päris hea vaade, äraeksimise võimalusi on vähem,” kommenteeris Merilyn oma pikkust. “Kui millegi üle nuriseda, siis selle üle, et poes võiks pikka kasvu inimestele rohkem rõivavalikut olla. Kampsuni puhul ma varrukapikkusest numbrit ei tee, aga jope varrukad peaksid ikka käed ära katma.”

Praegu elab Merilyn vaheldumisi Jõgeval ja Tallinnas. Tallinnas elab ta koos sõudjast elukaaslase Oskariga. Õnneks ei arva viimane, et Merilyn peaks kogu aeg kodus olema. Kui Merilyn näiteks talle helistas ja nõu küsis, kas minna kuuks ajaks Hiinasse või mitte, vastas ta pikemalt mõtlemata: “Muidugi mine!” Merilyn omakorda oskab jälle Oskarit kui sportlast hästi mõista. Ta on lapsest saati spordi sees kasvanud: tema isa Marko on olnud ju nii tegevsportlane kui ka treener.

Hiinast jõuab Merilyn tagasi jõulude eel.

“Kui ma poleks jõuludeks koju saanud, poleks ma võistlustele läinudki. Ühine jõuluõhtu vanavanemate juures Kuristal on meile kõigile, ka mulle, väga tähtis. Pere toetuseta polekski ma praegu seal, kus ma olen,” ütles Merilyn.

Uuel aastal hakkab ta endale praktikakohta ja seejärel juba töökohta otsima. Ta arvab, et see võiks olla turundusega seotud.

“Usun, et missivõistlustel saadud kogemused tulevad sel alal tegutsedes kasuks. Ka seal tuleb üha uute ja uute inimestega suhelda ja neid oma kauba headuses veenda,” ütles Merilyn Saksing.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus