Jõgeva muusikakooli lõpetas 46. lend

Flöödi erialal lõpetas Evelin Teras (õpetaja Kersti Varrak), kes elab Pajusi vallas. Akordioni eriala lõpetanuid oli kolm:  Palamuse vallast pärit Liis Kolberg (õpetaja Olga Tättar) ning Tanel ja Karl Sakrits Jõgevalt (mõlema õpetaja Eha Niglas). Viiulieriala lõpetas Anu Siirak, kelle õpetaja on Ene Pedaste.

 Tänavune, 46. lend, oli koolikaaslaste ja õpetajate arvates küll väike, ent väga töökas ja kokkuhoidev. 2000. aastal oli alustatud koguni neljateistkümnekesi, lõpetamiseni jõudnud olid aga ilmselt teistest vapramad. See-eest on tänavuses kuuendas klassis, kes traditsiooni kohaselt lõpupidu organiseeris, õpilasi tunduvalt enam ? erinevatel erialadel kokku kaksteist.

 Peale tava- ja muusikakoolis õppimise jõudis tänavune lend veel tegelda mitmete muude asjadega, üles astuda esinemistel ning osaleda konkurssidel. Vennad Tanel ja Karl Sakrits lõid kaasa ka kooliteatris ja mujalgi. Peale kõige mängivad mõlemad noormehed ja Evelin Teras kooli puhkpilliorkestris ning Karl ja Tanel veel rahvamuusikaansamblis. Mõlemad kollektiivid lähevad ka Tallinna laulupeole, rahvamuusikaansambel Eha Niglase juhatusel aga esindab omas ?anris Jõgevamaad ainsana.

Nagu igal kevadel, nii võetakse tänavugi juurde uusi muusikaõppureid. 31. mail ja 1. juunil kell 14 ongi kooli astuda soovijad konsultatsioonidele ja katsetele oodatud. Kõigepealt saavad nad kuulata erialasid tutvustavat kontserti. Õppima on võimalik asuda kõikidel erialadel. “Väga ootame aga, et lapsed leiaksid meelepärase pilli puhkpillide hulgast. Puhkpillimängijatel on edaspidi võimalusi osaleda põnevates suvelaagrites ja üldse on neil palju tegevust. Õppida saab peaaegu kõiki puhkpille ja õpetajad on olemas. Loodetavasti saab meie koolis sügisest alates hakata õppima löökriistade mängimistki,” rääkis direktor Merike Katt.

Et muusikakooli asutamisest Jõgeval möödub tänavu viiskümmend aastat, on järgmine õppeaasta koolis kuulutatud juubeliaastaks. Külla ja kontserte andma tulevad vilistlased ja kavas on muudki huvitavat.   

 VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus