Jõgeva muusikakool tähistas juubelit

Alustati jumalateenistusega Jõgeva kiriklas, kus mälestati lahkunud õpetajaid ja õpilasi ning süüdati igaühe mälestuseks küünal. Kontserdi andsid kooli praegused õpilased.

Kontsert-aktust muusikakooli saalis alustati kooli lauluga, mille viis on kooli vilistlaselt Aarne Luhalt ning sõnad on kirjutanud Jüri Leesment. Pärast tänaste õpilaste kontserti andis direktor Merike Katt ülevaate kooli ajaloost. 1962. aastal esimese lennu lõpetanud praegune muusikateadlane Ene Pilliroog ning Soomes muusikaõpetaja ametit pidav Alissa Ilola meenutasid seejärel oma muusikakooli aega Jõgeval. Muusikalise külakosti tõid koolile vilistlased, kes elavad ja töötavad praegu Viljandis ning vaheldust pakkus akordionistide ansambel Olga Tättari juhatusel

Kooli esimesele ja kauaaegsele direktorile Elvi Kotkasele andis Jõgeva linna aukirja üle linnapea Viktor Svjatõ?ev. Linna tänukirjad kuulusid koolis pikka aega töötanud õpetajatele ? 39 aastat siinses muusikakoolis õpetanud Gerda Heinmaale, 30 aastat õpetaja olnud Olga Tättarile,  28 aastat õpetajaametit pidanud Kersti Varrakule ja 25-aastase õpetajastaa?iga Eha Niglasele ning endisele direktorile Enno Heinmaale.

Kooli tänukirjaga tunnustati mõningaid õpetajaid eriliste teenete eest ja peeti meeles kõiki kooli õpetajaid ning töötajaid. Kooli juubeli puhul anti välja ka üks tänuliku kuulaja tänukiri. Selle pälvis Mall Vaidla, kes pole puudunud ainsaltki muusikakoolis korraldatud kontserdilt. Edaspidi on talle kõik kontserdid tasuta.

Tähtpäeva puhul olid Jõgeva muusikakoolile õnne soovima tulnud ka teiste Tartu regiooni muusikakoolide esindajad. Oma kunagisse kooli leidis seekord tee enam kui viiskümmend vilistlast. Kokku on Jõgeva muusikakoolist tänaseks välja antud 447 lõputunnistust.

                                                                                                                      VAIKE KÄOSAAR  

blog comments powered by Disqus