Jõgeva-Mustvee maantee sillal algas remont

</span />

Esmaspäeval Jõgevalt Mustvee poole sõitjad said ebameeldiva üllatuse osaliseks – plakat tee ääres teatas, et algas novembri alguseni kestev sillaremont, kiirusepiiranguks sillal 30 kilomeetrit tunnis.

Päeva peale ilmusid sillale ka esimesed masinad. Otsekohe helisesid toimetuses telefonid ja nõudlikud liiklejad küsisid infot.

Maanteeameti lõuna regiooni avalike suhete nõuniku teatel freesitakse esmalt üles asfaltkate ning lammutatakse silla kattekihid. Seejärel parandatakse kahjustused silla sammastel ja taladel, paigaldatakse uued tugiosad ning valatakse  kattekihid. 

Silla hüdroisolatsioon läbi

Maanteeameti lõuna regiooni planeeringute osakonna peaspetsialist Tiit Korn selgitas, et silla hüdroisolatsioon laseb läbi ja see kahjustab silla talasid. “Me ei saanud selle remondiga enam kauem venitada, sild laguneks. Kui vesi läheb betooni vahele, hakkab betooni armatuur roostetama,” lisas ta.

Nüüd vahetatakse silla hüdroisolatsioon, seejärel ka tugiosad. Kõnniteid sillale ei tule, jääb kattega teepeenar nagu Jõgeva viaduktilgi.

Üllatusi Korni kinnitusel Jõgeva-Mustvee maantee sillal tulla ei saa. “Oleme uuringud teinud ja samu vigu ei korda,” lubas Korn.


Jõgeva viaduktil tuli tema sõnul välja vahetada talade ja sammaste vahelised tugiosad, sest need olid amortiseerunud. Et tegemist oli väga spetsiifiliste detailidega, hakkas tehas neid tootma alles pärast tellimuse esitamist. Seetõttu venis ka remont.

Jõgeva-Mustvee maantee silla remont kestab novembri alguseni. Tööd tellis Maanteeameti lõuna regioon, töövõtja on TREV-2 Ehituse OÜ. Remont peaks plaanitud tähtajaks valmis saama. 

Suletakse maksimaalselt viieks ööks

Jõgeva – Mustvee maanteel asuv Jõgeva sild on ülesõiduks suletud viiel ööl. Tööde teostaja peab sellest kaks nädalat ette teada andma. Korni kinnitusel loodetakse hakkama saada kolme ööga. Kuidas asjad tegelikult lähevad, on praegu raske prognoosida.


Jõgeva ja lähiümbruse inimestel, kes silda iga päev tööle ja koju sõiduks kasutavad, on veel väga värskelt meeles möödunud aasta suve lõpus ja sügise hakul raudteeviadukti remondi ning sulgemisega seotud ebameeldivused, mis päädisid sügisel  Õunalt Jõgeva alevikku sõitjatele porilompides ukerdamisega. Viadukt pidi esialgsete plaanide kohaselt valmima suve lõpuks, kuid avati alles 12. novembril.
 

Pikknurme-Põltsamaa maanteel remondis ka Umbusi sild

Ka Pikknurme–Põltsamaa maanteel asuval Umbusi sillal algavad järgmisel nädalal remonditööd ning need kestavad samuti novembri alguseni.

Sealgi freesitakse esmalt üles asfaltkate ning lammutatakse silla kattekihid. Seejärel parandatakse kahjustused silla sammastel ja taladel, paigaldatakse uued tugiosad ning valatakse uued kattekihid. Töid teeb TREV-2 Ehituse OÜ.

Umbusi sild jääb kogu remondi ajaks avatuks. Maanteeameti lõuna regiooni planeeringute osakonna peaspetsialist Tiit Korn kinnitas, et üks sillapool peab olema pidevalt liiklusele avatud. Inimesed peaksid lihtsalt aega ja kannatust varuma, sest kohe ei pruugi üle saada.


Kahe silla remont  läheb kokku maksma 546 814 eurot.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus