Jõgeva meeskoor Mehis tähistab kultuurikeskuses oma 40 aasta juubelit

Jõgeva linna üks teenekamaid kultuurikollektiive, meeskoor Mehis, tähistab ülehomme Jõgeva kultuurikeskuses antava kontserdiga oma neljakümnendat sünnipäeva.

Kontserti juhib Janek Varblas, kes annab ka lühiülevaate koori ajaloost.

“Kontserdil esitatavate laulude valiku usaldasime oma dirigendile Merike Katile,” ütles meeskoori Mehis president Heino Ilves. “Laulud pärinevad meie eri aegade repertuaarist, ent loomulikult tuli valikut tehes arvesse võtta meie praegust koosseisu.”

Heino Ilvese sõnul esitab Mehis kümmekond laulu, mõned laulud tulevad aga ettekandele külaliskooride ning ühendkoori esituses. Mehise juubelikülalisteks on Jõgeva kammerkoor, Elva meeskoor ning Lähte ja Kuuste naiskoor.

“Ehkki külaliskoore on mitu, mahuvad kontserdi ajal saali ka kõik Jõgeva muusikahuvilised,” kinnitas Heino Ilves. “Ja sissepääs on tasuta.”

Juubelikontsert algab sellise ürituse jaoks suhteliselt vara: kell 16.

“Pole midagi parata, kaugemad külalised ei taha tagasisõiduga väga hilja peale jääda ja ka kultuurikeskuse töötajad soovivad normaalsel ajal koju saada. Seepärast peame alustama suhteliselt vara,” ütles Heino Ilves ja kutsus kõiki kultuurihuvilisi meestelaulu kuulama. Jõgevamaal täiskasvanute meeskoore ju rohkem polegi kui üks — seesama juubilar Mehis.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus