Jõgeva maavalitsuses käivitus digitaalne asjaajamissüsteem

Maavalitsuse personali- ja asjaajamistalituse juhataja Kadi Läniku sõnul hakkavad asutuse dokumendid liikuma üksnes arvutis ja on seega kättesaadavad kõigile maavalitsuse töötajatele. ?Plaanis on hakata ka teiste riigiasutustega asju digitaalselt ajama. Siseministeeriumiga näiteks juba süsteem toimibki,? ütles Kadi Länik.

Jõgeva maavalitsuses kasutatakse programmi Amphora Professional. ?Ettevalmistusi alustasime kaks aastat tagasi, kui ID-kaardid ja kaardilugejad olid veel võrdlemisi haruldased. Katsetasime erinevaid tehnoloogiaid ja usume, et leidsime kõige parema lahenduse. Nüüd on oluline, et maavalitsuse töötajate mõttemaailm uuendusega võimalikult kiiresti kohaneks. Ühtlasi peame mõtlema ka sellele, kuidas hakata paremini hoidma töötajate tervist, sest pidev elektronkirjade lugemine nõuab omajagu pingutust,? kommenteeris Jõgeva maasekretär Henri Pook.

?Seoses digitaalsüsteemi rakendamisega ei muutu asjaajamine kodanike jaoks keerulisemaks, kirju võtame endiselt vastu ka paberkandjal,? ütles Kadi Länik.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus