Jõgeva maakonna noored mängisid karjäärimängu

Mäng viidi läbi Jõgevamaa nõustamiskeskuse eestvedamisel karjäärinädala raames. Selle käigus õppisid noored tundma oma isikuomadusi  ja analüüsima, millised ametid võiksid neile sobida. Kaasahaaravalt mängulise ja õpetliku koolituse käigus saadi teada palju uut enda kohta ja ka kinnitust oma valikutele.

Jõgeva linna noorsootöö peaspetsialist Nele Graverson ja  Jõgeva vallavalitsuse noorsootöö peaspetsialist Sirle Schneider leidsid, et loengutele vahelduseks võiks karjäärinädalal korraldada ka ühe põneva mängu.

Karjäärimängus osalesid teemast huvitatud 15–19 aastased Jõgevamaa noored. Mängu alguses teadis ainult üks noor kindlalt, kelleks ta soovib saada ja millist ametit õppida. Teistel oli vaid aimdus, mida võiks või tahaks tulevikus teha. Mängu lõpuks said osalenud oma erialavalikutele kinnitust, mõni leidis aga kaalumiseks täiesti uue suuna.

Koolituse alguses oli igal noorel võimalik valida kuue kujundi vahel igaüks võis valida kõige südamelähedasema. Seejärel algas elevust, põnevust ja äratundmisrõõmu pakkuv mäng. Ülesannete ja valikute kaudu jõudis iga osaleja ühe numbrini. “Meie üllatus oli suur, kui enamusel oli numbri taga seesama kujund, mis ta oli kolm tundi tagasi valinud,” kirjeldas mängu Nele Graverson.

Üks põnevaid ülesandeid oli väärtuste määramine oma töövalikus. Valida sai selliste väärtuste vahel nagu töösobivus, tunnustus, innovatiivsus, õppimine, panus, turvalisus, vastutus, raha, paindlikkus, suhted ja asukoht. Põnevust lisas reegel, et iga osaline sai valida ükshaaval väärtuse, millest ta on nõus loobuma. Kokku tuli loobuda viiest väärtusest.

Karjäärimängu toimumist toetasid Jõgeva linn ja vald. Koolitajad olid Game Club loovjuht Aleksei Razin ning Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse ettevõtluskonsultant Ailer Mõtsar.

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus