Jõgeva maakonna koolide teiste klasside kunstipäev

Päeva teema oli “Minu muinasjutt”. Seepärast esineski Jõgeva Ühisgümnaasiumis saalitäie laste ees kõigepealt Jaana Koppel Jõgeva Linnaraamatukogust. Ta tõi osalejateni teadmise, et igaüks meist kannab endaga kaasas oma muinasjuttu. Tema hingeminev esitus haaras igaühe kaasa.

Seejärel asus oma kohale väike muinasjutuvestja, kelle ülesandeks oli kõikide kohalolijate kodutöö ülevaatamine. Üheksa maakonnakooli 13 klassi õpilased otsustasid oma muinasjutu kaaslasteni tuua kas läbi laulu, luuletuse, instseneeringu, joonistuse või muul moel. Seejärel said kõik esinejad  kommikujulise kingituse, kust leidsime Jõgeva Ühisgümnaasiumi 2. klassi laste joonistused ja pusletükid. Viimaseid oli kolme värvi ja täpselt 45 tükki, sest just nii palju külalisi suutsime mahutada töötubadesse oma muinasjututegelasi voolima ja meisterdama. Tegelikult oli igas töötoas juba kümme last ees ootamas, kellel olid tööülesanded  varem  teada. Nemad said ka pusled kokku panna.

Aulas vaatasime veel meeleolukat videot. Jälgisime, kuidas meie silme all muinasjutulist elevanti vooliti, kuidas ta kohe ka endale sõbra leidis ja koos temaga meile oma loo jutustas.

Seejärel liigutigi töötubadesse.

Esimeses töötoas juhendasid õpilasi õpetajad Eha Rosin ja Ly Kittus. Seal valmisid toredad näpunukud. Need peideti karpidesse, et kodus mängimiseks kaasa võtta.

Teises ruumis töötasid lapsed õpetajate Maret Siida ja Ester Meerja juhendamisel. Üks rühm voolis valgest savist muinasjututegelasi, teine grupp värvis šablooni järgi kätt, kus iga sõrme otsas üks lemmiktegelane viimatiloetud jutust.

Keeruline oli tööd juhendada kolmandas töötoas, kus õpetaja Kirsti Soosaare näpunäidete järgi maaliti guaššidega kividele lemmikpilte ja vooliti cernitist muinasjututegelastele kaelakaunistusi. Huvitav oli vaadata, kuidas need seejärel ahju “küpsema” pandi.

Samal ajal, kui lapsed huviga töötasid, vahetasid õpetajad oma tööalaseid kogemusi. Kunsti- ja tööõpetusetunde on igapäevaelus päris raske läbi viia. Samas soovivad õpilased osaleda ka joonistus- ja meisterduskonkurssidel. Kuna need on kas ülevabariigilised või rahvusvahelised, siis on seal osalemine algklassiõpilastele tõsine väljakutse.

Tegelikult on meie lapsed väga tublilt esinenud; 2010. aastal on Jõgeva Ühisgümnaasiumi 1.-3. klassi õpilased saavutanud neli rahvusvahelist 1.-3. preemiat. Selline tulemus teeb kõigile rõõmu ja julgustab osalema.

Kui einestatud ja veidi puhatud, koguneti uuesti aulasse, et oma töid kaaslastele näidata. Kõik lapsed said kunstipäeval osalemise kohta tunnistuse.

Kui päeva “raskus” maha tantsitud, oligi aeg koduteele asuda. Tore päev oli!

i

ILME KRAANER

blog comments powered by Disqus