Jõgeva “lõvid” kohtusid pühade õdedega

Pirita kloostri külastamiseks algatas idee Jõgeva Lions-klubi president Valdo Reimann. “Nii otsustasime minna paika, kuhu tavainimene harva satub, ja teada saada, milline on 21. sajandi klooster, kuulda selle elanikest pühadest õdedest ehk nunnadest,” ütles Jõgeva “lõvide” juht, kes ametilt on EELK Jõgeva koguduse vaimulik.

“Tänases Pirita kloostris elab kaheksa nunna, kelle sünnimaaks on Mehhiko või India. Birgitiinide ordule kuulub kogu maailmas paarkümmend kloostrit. Ordusse kuuluvad nunnad elavad teatud aja ühes kloostris ja siis kolivad teise. Nii ongi Pirita kloostri katoliku usku õed pärit kaugetest ja eksootilistest maadest. Meile tutvustas kloostrit mehhiklannast nunn, kes on õppinud selgeks eesti keele. Temalt saime vastused mitmetele küsimustele, muu hulgas kuulsime ka, milliste reeglite järgi on õmmeldakse nunnarüü.”

Filmides oleme harjunud enamasti nägema väga tõsiseid ja avalikkuse suhtes umbuslikke nunnasid. Pirita kloostri asukad on aga igati sõbralikud ja rõõmsameelsed,” jagas Valdo Reimann muljeid. Tema sõnul oli hea tõdeda, et õed on piisavalt palju kuulnud ka Lions-liikumisest. Vestlesime ka meile mõlemale lähedasel teemal, milleks on heategevus. Pirita klooster aitab näiteks ülal pidada mitmeid Tallinna supikööke. “Lõvid” tutvustasid nunnadele lühidalt ka oma kodulinna Jõgevat.

Kloostris tutvusid külalised põhjalikumalt kabeli ehk kirikuga, kus Valdo Reimann rääkis katoliku usu sümboolikast ja traditsioonidest.

Lions-klubi liikmed tegid Pirita kloostrile ka annetusi.

“Pirita kloostrisse on võimalik ekskursioonile minna kõigil asjahuvilistel, külastus tuleb aegsasti kokku leppida. Selleks vajalikku infot saab Pirita kloostri koduleheküljelt, rääkis Valdo Reimann.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus