Jõgeva linnavolikogu otsustas revidendi ametisse jätta

 

Neljapäeval peetud Jõgeva linnavolikogu istungil otsustas volikogu jätta ametisse volikogu kantselei koosseisus töötava linnarevidendi Ain Rannati, kelle ametikoht kavatseti kulude kokkuhoidmiseks koondada.

Jõgeva linnavolikogu esimehe Meelis Pauklini sõnul oli tulnud linnavalitsuselt ettepanek koondada volikogu kantselei koosseisus töötav linnarevident Ain Rannat.

“Silmas peeti asjaolusid, et revideerimisvajadus on jäänud väiksemaks. Kõikide linna asutuste raamatupidamine on tsentraliseeritud ja tehnilisi möödalaskmisi ei tohiks enam ette tulla. Asutuse juht ja raamatupidaja ei tööta ühes kollektiivis,” põhjendas ta

Istungil sai linnarevidendi koondamisettepanek hääletamisel kaheksa poolt- ja kaheksa vastuhäält ja nii jääb Ain Rannat  ametisse. “Linnavolikogu revisjonikomisjonil on nüüd jätkuvalt võimalus ühe või teise valdkonna revideerimiseks  Rannati poole pöörduda,” märkis Pauklin.

“Jõgeva linnas ongi majandusasjad korras olnud suuresti tänu kuusteist aastat ametis olnud  linnarevidendi Ain Rannati asjatundlikule tööle. Volikogul peab olema õigus ja ka kohustus pisteliste kontrollide läbiviimiseks omavalitsuse majandusasjades, eriti kui tuleb signaale. Selle töö edukus eeldab professionaalsust. Praegune revisjonikomisjon koosneb küll väärikatest ja elukogenud inimestest, kuid meie hulgas pole siiski raamatupidaja oskustega inimest,” ütles Jõgeva linnavolikogu revisjonikomisjoni esimees Peep Põdder, kes oli teinud eelnevalt ettepaneku planeerida linnarevidendi

koondamise korral eelarvesse rahad, millega vastavat teenust vajadusel sisse osta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus