Jõgeva linnavolikogu esimeheks valiti Meelis Pauklin

Eilsel uue koosseisu esimesel istungil valiti Jõgeva linnavolikogu esimeheks Reformierakonna fraktsiooni liige arst Meelis Pauklin, kellele 19 kohalviibinud volikogu liikmest andsid poolthääle 13.

Linnvolikogu esimeheks valitud Meelis Pauklin tänas kõiki. “Meelivaks üllatuseks on, et mind on toetanud volikogu liikmed, kes ei kuulu koalitsiooni,“ ütles ta. “Loodan, et kõik, kellele on valijad andnud mandaadi, töötavad pingeliselt ja annavad oma panuse Jõgeva arendamiseks. Eriline vastutus probleemide lahendamisel lasub aga koalitsioonil,“  märkis Pauklin, kes osalenud Rahvarinde tegevuses, kuulunud Jõgeva Maavolikogusse ja linnavolikogu erinevatesse koosseisudesse.

Jõgeva haiglas on Pauklin töötanud kirurgi, kirurgiaosakonna juhataja, ülemarsti ja direktorina. Praegu töötab ta nii osaühingus Piiri Eriarstiabi kui ka Jõgeva haiglas.

Aseesimehe otsustas volikogu valida ülejärgmisel istungil. Põhjuseks on asjaolu, et vastavalt Reformierakonna  ning Isamaa ja Res Publica Liidu koalitsioonikokkuleppele kandideerib aseesimeheks IRL esindaja, kellest saab volikogu asendusliige pärast seda, kui üks sama erakonna saadik saab linnavalitsuse liikmeks. Teadaolevalt peaks Terje Heinast saama
linnavalitsuse liige, seega tuleb tema asemel volikokku Kalle Piiskoppel, kes valitakse ka linnavolikogu aseesimeheks.

Et Rahvaliidu nimekirjas linnavolikogusse valitud Mai Treial otsustas oma liikmelisuse peatada kuni Riigikogu praeguse koosseisu tegevuse lõpuni, hakkab teda linnavolikogus asendama Uno Veski.

Uno Veski on ka volikogus aastatelt vanim liige, kes juhatab ka istungeid, kui seda pole võimalik teha volikogu esimehel ega ka aseesimehel.

Reformierakond sai Jõgeva linnavolikogus kaheksa kohta. Keskerakond viis, Rahvaliit kolm ning IRL samuti kolm kohta. Jõgeval moodustasid  koalitsiooni Reformierakond ning Isamaa ja Res Publica Liit.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus